Koronawirus w przedszkolu na Latoszki. Pozytywne testy u pracowników

Koronawirus w przedszkolu na Latoszki. Pozytywne testy u pracowników Źródło: Pixabay

Koronawirus został wykryty u pracowników przedszkola. Placówka została do odwołania zamknięta. Dzieci przebywają na kwarantannie. Nie jest to pierwszy przypadek wykrycia COVID-19 w placówce oświatowej. Przedszkole na Latoszki przejdzie dezynfekcję.

Przedszkole przy warszawskiej ulicy Latoszki zostało zamknięte do odwołania. Spowodowane jest to wykryciem koronawirusa u 5 pracowników tej placówki. Jak podaje Polsat News, na co dzień do przedszkola uczęszczała setka dzieci. Zostało one jednak jakiś czas temu zamknięte z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Ponowne otwarcie nastąpiło w czerwcu - uczęszczało do niego około 30 dzieci.

Koronawirusa wykryto u pracowników pomocniczych. Sanepid podjął decyzję o zamknięciu przedszkola przy Latoszki. Dzieci w większości zostały skierowane na kwarantannę. Pierwszy przypadek zakażenia stwierdzono u woźnego. Wytypowano grupę, która mogła mieć z nim bezpośredni kontakt. Wskazane osoby były poddane testom, u 4 z nich wynik okazał się pozytywny.

Latoszki nie są jedynym przypadkiem

Kolejne testy zostały zapowiedziane. Najprawdopodobniej obejmą one zarówno dzieci, jak i pozostałych pracowników zatrudnionych w przedszkolu. Jest to już drugi przypadek, gdy decyzją sanepidu zostaje zamknięte stołeczne przedszkole. Poprzednio postanowiono odizolować placówkę na Ursusie.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

- Przedszkolak zaraził się od rodziców - powiedziała w poniedziałek rzecznika prasowa Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej Joanna Narożniak. Chodzi o placówkę przy ulicy Ryżowej na Skoroszach w Ursusie. Przedszkole jest zamknięte. Jak dowiadujemy się z Polsat News, dziecko uczęszczało do grupy z kilkoma innymi przedszkolakami. Wszystkich skierowano na kwarantannę.

Przeprowadzone testy w rodzinie zakażonego chłopca wskazały, że pierwszym chorym był ojciec, który zaraził matkę i syna. Rzeczniczka prasowa precyzuje, że prócz dzieci, na kwarantannę wysłani będą także niektórzy pracownicy placówki na Ursusie.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalająca prawda o małżeństwie Grażyny Torbickiej w końcu wyszła na jaw. Tylko najbliżsi wiedzieli

2. Goście programu TVP nie wierzyli własnym uszom. Zaskakujące słowa dziennikarza stacji

W zeszły piątek wykryto koronawirusa u przedszkolaka na Woli. W tej sytuacji jednak sanepid nie podjął decyzji o zamknięciu całego ośrodka, a jedynie jednej grupy. Uczęszczało do niej 11 maluchów. Muszą oni pozostać w domach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  2. Wielki rywal Małysza ujawnił tajemnicę skrywaną przez lata. Kibice zaniemówili, Adam sam o niej nie wiedział
  3. Zobaczyłeś je w wodzie? Każdy natychmiast powinien wyjść na brzeg, konsekwencje mogą być śmiertelnie groźne
  4. Agata Duda nie ma powodów do radości, dostała bezlitośnie szczery list. Padają w nim słowa o rozwodzie, cierpliwość gwiazdora Gogglebox się skończyła
  5. Anna Maria Sieklucka w sukni ślubnej. Gwiazda "365 dni" po ślubie?
  6. Odwołano egzamin ósmoklasisty. Uczniowie napiszą go dopiero w lipcu, wszystko przez epidemię. Media obiegła zaskakująca wiadomość z jednej z polskich szkół

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News