Córka Gessler o swoim zaburzeniu psychicznym. Wstrząsające słowa

Córka Gessler o swoim zaburzeniu psychicznym. Wstrząsające słowa Źródło: Fot. Instagram/Lara Gessler

Lara Gessler od lat walczy o wybudowanie własnej stabilnej kariery i wyjście z cienia znanej matki. Jak jednak wyjawiła, dorastanie w popularnej rodzinie nałożyło na jej ramiona ogromny ciężar. Jako że nie mogła go unieść, poważnie zachorowała.

Córka Magdy Gessler od wczesnego dzieciństwa niezwykle podziwia matkę. Przez bardzo długi czas próbowała jej więc dorównać, mając wrażenie, że nie robi w tym kierunku wystarczająco wiele. Ostatecznie była więc zmuszona walczyć z poważnym zaburzeniem psychicznym, które zaczęło się jednak w stosunkowo niegroźny sposób.

Lara Gessler o swej trudnej przeszłości

- Myślę, że kilkanaście lat temu podświadomie, choć w ekstremalny sposób, chciałam uporządkować sobie świat. Dostałam bzika na punkcie odpowiedniego jedzenia. Nadmiernie uważałam na to, co jem, jak i kiedy. Wszystko musiało być dokładnie tak, jak zaplanowałam. W dbałości o posiłki nie chodziło mi o wygląd, szczupłość, tylko o zdrowie i obsesyjna kontrole nad nim. To się nazywa ortoreksja - wyjawiła Lara Gessler w rozmowie z "Urodą życia". - Przyjaciółki z liceum wepchnęły mnie na wagę. Niepokoiły się, że jestem strasznie chuda. Zanim zaczął się ten bzik, ważyłam 58 kilogramów, tamtego dnia na wadze zobaczyłam 45, co przy wzroście 173 cm jest, delikatnie mówiąc, przesada. Mama gotowa była porwać cały świat do interwencji. Ale wiadomo - ortoreksja to zaburzenie psychiczne, wiec jeśli ktoś z zewnątrz próbuje ingerować, reagujesz agresją - dodała córka Magdy Gessler.

Długa droga do stabilizacji

- Powiedziałam: "Zostawcie mnie na dwa miesiące". Wydreptałam z tego stanu po swojemu. Jadłam jak dotąd, ale dołączyłam jeden lód w czekoladzie dziennie, z czasem przesterowałam się na sport. Zawsze był dla mnie ważny - wcześniej wspinałam się, uprawiałam taekwondo, lekkoatletykę, tenis. Ćwiczenia okazały się najlepszym psychologiem. Opanowałam całkowicie sytuacje. Myślę, że zaburzenie było konsekwencja niedoboru stabilizacji w dzieciństwie, rodzajem kompensacji - powiedziała także Lara Gessler. Ostatecznie młodej kobiecie udało się jednak w odpowiedni sposób uporządkować swoje życie prywatne. Bezpośrednio przyznaje, że obecnie stara się być dla mamy prawdziwym oparciem i "uwielbia ich wspólną pracę". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jaworowicz chciałaby o tym zapomnieć. Wstyd ciągnie się za nią od lat
  2. Aneta Zając walczy z chorobą. Z aktorką jest coraz gorzej
  3. Wydało się! Jaruzelska miała romans z legendą polskiego kina
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News