Jak usunąć lakier hybrydowy żeby nie zniszczyć paznokci

Jak usunąć lakier hybrydowy żeby nie zniszczyć paznokci Źródło:

Lakier hybrydowy słynie z tego, że potrafi trzymać się na paznokciach przez wyjątkowo długi czas. Niestety jego usunięcie nie jest łatwe. Jeśli zrobimy to na siłę, płytka paznokcia ulegnie zniszczeniu. Jak usunąć hybrydę, aby nie zniszczyć paznokci?

Hybryda ma mnóstwo zalet. Nie bez powodu jest jedną z najpopularniejszych metod zdobienia paznokci. Lakier hybrydowy słynie z wyjątkowej trwałości i odporności na uszkodzenia. Jednak to, co uważane jest za największą zaletę hybrydy, wpływa na trudności z jej usunięciem. Jeśli zrobimy to w nieodpowiedni sposób, delikatna płytka paznokcia może ulec uszkodzeniu.

Jak zmyć lakier hybrydowy

Jak zmyć lakier hybrydowy? Przede wszystkim nie wolno skubać lakieru ani próbować oderwać go siłą. Niestety wraz z lakierem zrywamy również płytkę paznokcia. Nie wolno również ścierać lakieru pilniczkiem aż do samego paznokcia. To wszystko powoduje, że nasze paznokcie staną się cienkie jak papier. Aby zmyć lakier hybrydowy i przy okazji nie zaszkodzić naszym paznokciom,  należy zaopatrzyć się w pilniczek (niemetalowy), aceton lub zmywacz do paznokci, waciki, patyczki do usuwania skórek oraz folię aluminiową. Jak usunąć lakier hybrydowy? Postępuj zgodnie z poniższymi krokami. Krok 1: Zmatowienie Aby ułatwić wchłanianie się acetonu, wcześniej należy zmatowić lakier. Wykorzystuje się do tego pilniczek lub blok polerski. Wystarczy kilka ruchów, aby zetrzeć warstwę zabezpieczającą manicure. Krok 2: Okłady z acetonu Nasączamy waciki zmywaczem, przykładamy je do paznokcia i owijamy folią aluminiową. Czekamy ok. 10 minut. Jeśli lakier zaczyna łuszczyć się i sam odchodzi, to znak, że jest gotowy do zdjęcia. Krok 3: Zdjęcie lakieru Po zdjęciu folii aluminiowej widzimy pomarszczoną warstwę lakieru, który bez problemu można usunąć. Zeskrobujemy go drewnianym patyczkiem do usuwania skórek. Należy robić to delikatnie. Jeśli natrafimy na miejsce, którego nie da się usunąć, najlepiej na chwilę przyłożyć do niego wacik z acetonem. Krok 4: Polerowanie Płytka po zdjęciu jest nieregularna, w niektórych miejscach wciąż pozostają resztki lakieru. Z tym bez problemu poradzimy sobie za pomocą bloku polerskiego. Krok 5: Pielęgnacja Aceton wysusza skórki i paznokcie, dlatego po zabiegu należy o nie zadbać. Najlepiej użyć do tego specjalnej oliwki. Dzięki niej paznokcie będą odżywione oraz nie będą się rozdwajać ani łamać.

Usuwanie lakieru hybrydowego w salonie kosmetycznym

Wiemy już jak zdjąć lakier hybrydowy w domu, ale jak robi się to w salonie kosmetycznym? Stylistki paznokci w salonach kosmetycznych wykorzystują różne sposoby na zdjęcie hybrydy. Większość z nich robi to w podobny sposób, jak możesz zrobić to w domu. Jednak mają trochę więcej możliwości. Zależnie od salonu do usunięcia lakieru stosuje się gotowe waciki nasączone płynem, które od razu połączone są folią lub podobnie jak przy metodzie domowej - wacik nasączany płynem, a następnie owijany folią aluminiową. Drugim sposobem jest mechaniczne usunięcie całego lakieru frezarką, który jest odradzany przez wiele kosmetyczek, gdyż łatwo w ten sposób o uszkodzenie płytki paznokcia. Zobacz także:
  1. Niestety. Ostatnie oświadczenie ojca ws. Alfiego Evansa
  2. Dieta wątrobowa w ciąży. Czy warto ją stosować i dlaczego?
  3. Czarne chmury nad gwiazdorem TVP. Grozi mu 10 lat więzienia
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News