Sensacyjne rozstrzygnięcia w La Liga coraz bliżej, czeka nas niespodzianka

Sensacyjne rozstrzygnięcia w La Liga coraz bliżej, czeka nas niespodzianka Źródło: Wikipedia

La Liga w tym sezonie nie stroni od niespodziewanych rozstrzygnięć. Mało kto spodziewał się bowiem, że tak słabo spisywać się będzie Real Madryt, jednak to nie on jest największą sensacją tego sezonu. Już niebawem może dojść do wielkiego zaskoczenia.

La Liga przez wielu uznawana jest za najlepszą ligę świata, bo to właśnie w niej grają zespoły, które dały się poznać jako najlepsze w Europie. Real Madryt i Barcelona w ostatnich latach zwyciężały w Lidze Mistrzów, daleko zachodziło także Atletico, w związku z czym zdaniem wielu to właśnie liga hiszpańska jest najlepsza.

Ciekawie wygląda w tym sezonie kwestia walki o czwarte miejsce, które zapewnia grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Już od dawna wiadomo, że pierwsze, drugie i trzecie miejsce to lokaty niejako zarezerwowane dla dwóch klubów z Madrytu i zespołu z Barcelony, w związku z czym co roku odbywa się walka o czwartą lokatę. Wygląda na to, że w tym roku uda się ją wygrać absolutnemu kopciuszkowi.

La Liga nie stroni od niespodziewanych rozstrzygnięć

O czwarte miejsce walczą jeszcze trzy zespoły, czyli Valencia, Sevilla oraz Getafe. Ta ostatnia drużyna ma obecnie dwa punkty przewagi nad swoimi rywalami i jest obecnie najbliżej tego, by wywalczyć sobie grę z najlepszymi zespołami na kontynencie. Wielu uważa, że to Valencia jest faworytem batalii o czwarte miejsce.

Kibice z Hiszpanii i innych krajów nie ukrywają jednak, że chcieliby w końcu zobaczyć w Lidze Mistrzów inny zespół, niż te, które przewijały się przez nią w ostatnich latach. Obecność Getafe byłaby wielką sensacją, ale i powiewem świeżości.

La Liga może zakończyć się sensacją

Do tej pory Getafe broniło się przez spadkiem z La Liga, jednak w obecnych rozgrywkach sytuacja wygląda zupełnie inaczej i choć jeszcze kilka miesięcy nie stawiał na to nikt, to już w najbliższej przyszłości to właśnie zespół z przedmieść Madrytu mógłby zadebiutować w Champions League. Wiele wskazuje na to, że jest to możliwe, choć drużynę czeka jeszcze mordercza końcówka sezonu.

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News