Kwaśniewski skomentował przegraną Szydło. I nie zostawił na niej suchej nitki

Kwaśniewski skomentował przegraną Szydło. I nie zostawił na niej suchej nitki Źródło: Wikimedia Commons/Bbf2013

Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat porażki Beaty Szydło w europarlamencie. Nie szczędził jej ostrych słów, skrytykował także postawę PiS.

Aleksander Kwaśniewski nie szczędził słów krytyki wobec PiS oraz Beaty Szydło. Na antenie TVN 24 w programie "Fakty po Faktach" komentował obecną sytuację opozycji przed zbliżającymi się wyborami. Odniósł się także do ostatniej porażki byłej wicepremier w Brukseli, która ubiegała się o stanowisko przewodniczącej w ważnej komisji.

Beata Szydło ubiegała się o ważne stanowisko w Parlamencie Europejskim

Była wicepremier RP aplikowała na stanowisko przewodniczącej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE. Wcześniej do tej funkcji typowano Elżbietę Rafalską, minister pracy, rodziny i polityki społecznej, która była jedną z architektek programu "500 plus", ale ostatecznie PiS postawił na Beatę Szydło.

Komisja zajmuje się operowaniem systemami zabezpieczeń społecznych, funduszami społecznymi oraz ostatnio gorącym tematem - sztuczną inteligencją na rynku pracy. Prawo i Sprawiedliwość prowadziło zażarte negocjacje, aby umieścić tam swoją posłankę, lecz ostatecznie nie przyniosło to efektu.

Beacie Szydło nie udało się zdobyć upragnionego stanowisko. 21 Europosłów zagłosowało na tak, 27 przeciw. Politycy PiS widzą w tym "polityczną zemstę". Teraz głos w sprawie zabiera coraz więcej osób ze świata polityki, a wśród nich również Aleksander Kwaśniewski. 

Aleksander Kwaśniewski krytycznie skomentował porażkę Szydło

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Były prezydent RP nie ukrywał, że również widzi w tej sytuacji "odegranie się" za wcześniejszą politykę PiS. Do tej pory partia rządząca uchodziła raczej za antyunijną, a po ostatnich eurowyborach, politycy Prawa i Sprawiedliwości zaczęli się ubiegać o wysokie posady. Aleksander Kwaśniewski nie zostawił na nich suchej nitki.

- I takie przedwyborcze maskarady, czyli wyjmowanie flag europejskich z piwnic, żeby pokazać, jak jesteśmy znów europejscy, nie działa - stwierdził Kwaśniewski. - Że pamięć ludzi jest jednak nieco dłuższa niż tylko dotycząca kampanii wyborczej i to, co PiS robił, mówił o UE, w jaki sposób traktował symbole europejskie, chociażby flagę europejską, to się odłożyło w świadomości wielu europejskich polityków - powiedział prezydent RP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Magda Narożna z Pięknych i Młodych jeszcze ostrzej niż 14-letnia Roksana Węgiel! Pokazała całe pośladki
  4. Koszmar z dzieciństwa który Agata Duda "będzie miała przed oczami do końca życia". Przy rodzinnym stole słychać było tylko płacz
  5. To jest nierealne. Mama Grażyny Torbickiej ma ponad 80 lat, a wygląda jak petarda! Chyba zesłały ją anioły
  6. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  7. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie
  8. Michał Wiśniewski bezskutecznie błaga o pomoc. Zostało 11 dni, Oliwier walczy o życie. Lekarze: "Sytuacja jest krytyczna"
  9. Wreszcie dowiedzieliśmy się ile Justyna Żyła zarobiła w Tańcu z Gwiazdami. To prawdziwa fortuna

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News