Kwarantanna dla Polaków
Pixabay.com Candid_Shots
Monika Majko - 21 Listopada 2020

Obowiązkowa kwarantanna dla części Polaków na święta? Rzecznik rządu zabrał głos, wiele osób będzie zawiedzionych

Kwarantanna miałaby dotyczyć dużej grupy Polaków. Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał ważne informacje w tej sprawie. Władza rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania, by ograniczyć liczbę kolejnych nowych zakażeń koronawirusem.

Kwarantanna osób potencjalnie zakażonych COVID-19 stanowi jeden z elementów walki z pandemią koronawirusa, polski rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla części Polaków. Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał ważne informacje w sobotnim komunikacie.

Kwarantanna ma pomóc w ograniczeniu liczby nowych zakażeń COVID-19

W Polsce zbliża się okres świąteczny, który dla wielu mieszkańców kraju jest czasem rodzinnych wizyt i spotkań. Niestety, w trakcie trwania pandemii koronawirusa mogą one stanowić potencjalne źródło kolejnych masowych ognisk zakażeń COVID-19.

Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planZ ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planCzytaj dalej

W związku z ogromnym zagrożeniem, polski rząd już teraz postanowił zaapelować do Polaków, by w tym roku zrezygnowali z licznego gromadzenia się przy świątecznych stołach i ograniczyli bożonarodzeniowe świętowanie do kilku najbliższych osób, najlepiej tych, z którymi na co dzień mieszkają.

- Dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy; żeby nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej.

Polacy zostali poinformowani o tym, że rząd pracuje również nad możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się. Jak twierdzi premier Morawiecki, pozostanie w domach będzie miało kluczowy wpływ na dalszy rozwój epidemii w kraju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Kwarantanna dla Polaków, którzy wracają do kraju na święta Bożego Narodzenia, to jeden z nowych pomysłów rządu

Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że ograniczenia w przemieszczaniu się zostałyby wprowadzone m.in. w momencie wprowadzenia w Polsce kwarantanny narodowej, której wciąż nie można wykluczyć.

- Mamy jednak nadzieję, że ten scenariusz się nie zrealizuje, że odpowiedzialne podejście obywateli spowoduje, że liczba zakażeń będzie się zmniejszać - podkreślił rzecznik.

Dodał również, że nawet pomimo braku decyzji o pełnym lockdownie kraju, władze będą rozważały wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających do Polski na święta zza granicy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów
  2. Masz dziecko? Uwaga, podczas ferii będzie obowiązywał pewien zakaz, na rządowej stronie właśnie pojawiła się informacja
  3. Danuta Martyniuk pokazała kreację, na widok której chce się płakać. Internauci nie mogą jej wybaczyć, skandal

W czasie sobotniej konferencji prasowej premier Morawiecki apelował również o to, by "najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce". Jednocześnie szef rządu zapewnił, że władze zaproponowały już "szeroki pakiet wsparcia dla branż", które zostały szczególnie poszkodowane przez tzw. drugą falę koronawirusa. Wśród nich wymienia się sektor gastronomiczny oraz turystyczno-hotelarski.

- O te branże szczególnie zadbamy, ale wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali wyjazdów, dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do tego mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa - dodał premier.

Zobacz także w naszych serwisach:

   1. Pielęgniarka ostro o materiale TVN-u. Opisała, jak naprawdę wygląda praca w szpitalu
   2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
   3. Rząd pracuje nad ograniczeniami w przemieszczaniu się. Premier wygadał się na konferencji, co czeka Polaków?
   4. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania
   5. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
   6. Bije na głowę nawet uwielbiane ogórki. Kiszona marchewka jest cennym źródłem probiotyków
   7. Przewoził jabłka, zapomniał o jednym. Teraz kara może wynieść 2 tysiące złotych
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News