Ważny apel polskiego rządu ws. kwarantanny. Niewiele osób o tym wiedziało

Ważny apel polskiego rządu ws. kwarantanny. Niewiele osób o tym wiedziało Źródło: Pixabay.com Tumisu

Kwarantanna wymaga, by osoby nią objęte pozostawały w domu przez co najmniej 14 dni. Polski rząd wystosował ważny apel w tej sprawie, niewiele osób o tym wie.

Kwarantanna domowa jest oficjalnym zaleceniem sanepidu w sprawie działania prewencyjnego przeciwko rozprzestrzenianiu się groźnego koronawirusa. Polski rząd wystosował oficjalny apel w tej sprawie, każdy obywatel powinien o tym wiedzieć. To bardzo ważne informacje.

Kwarantanna domowa ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa

W związku z szalejącą pandemią wirusa SARS-CoV-19, sanepid zalecił, by dobrowolnie poddać się kwarantannie domowej. W szczególności dotyczy to osób, które najbardziej narażone są na groźne konsekwencji zakażenia koronawirusem. W grupie ryzyka znajdują się przede wszystkich osoby starsze oraz przewlekle chore.

Dla wielu Polaków zastosowanie się do zaleceń rządowych jest niezwykle trudne, jest to jednak konieczne, by opanować rozprzestrzenianie się wirusa. Włosi, którzy dzisiaj rozpaczliwie walczą z ogromna epidemią, wcześniej zlekceważyli te same zalecenia. Rząd apeluje do obywateli, by nie popełnili tych błędów. Uruchomiono również specjalny system pomocy dla osób pozostających w nakazanej kwarantannie. Polski rząd przekazał w tej sprawie ważne informacje, niewiele Polaków o tym wiedziało.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Osoby pozostające w kwarantannie mogą liczyć na pomoc

Każdy, kto został objęty kwarantanną, może liczyć na pomoc od lokalnego ośrodka pomocy społecznej. Wystarczy skontaktować się z placówką telefonicznie i zastosować się do poleceń. Szczególne zalecenia dotyczą osób starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, które same nie są w stanie zapewnić sobie podstawowej opieki.

- W sytuacji, kiedy osoba  starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina - nie jest w stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli gmina. Posiłki i produkty żywnościowe będą dostarczana przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych - napisano w oficjalnym komunikacie rządowym.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony minister przekazał smutne wieści. Koronawirus postępuje w szybkim tempie

2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły

Potrzebę uzyskania pomocy można również zgłosić funkcjonariuszom policji, którzy kontrolują osoby pozostające w kwarantannie. Dotyczy to dostarczenia podstawowych produktów żywieniowych lub leków oraz potrzeby załatwienia pilnych spraw. Rząd poinformował także, że w lokalnych ośrodkach opieki społecznej oraz powiatowych centrach pomocy rodzinie można otrzymać pomoc psychologa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. 2-latek wszedł na scenę "Mam talent". Gdy pokazał co potrafi, wszystkim z wrażenia opadły szczęki
  4. Jej słowa oburzą wielu. Pracownica Rydzyka mówi, komu najpierw należą się badania na koronawirusa
  5. Myjesz teraz regularnie ręce? Nie wystarczy, nie wolno zapominać o jednej równie ważnej części
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

źródło: Portal GOV

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News