Uciekł z polskiego szpitala przed kwarantanną. Znaleźli go w niewiarygodnym miejscu

Uciekł z polskiego szpitala przed kwarantanną. Znaleźli go w niewiarygodnym miejscu Źródło: unsplash Martha Dominguez de Gouveia

Kwarantanna jest obowiązkowa dla wszystkich. Pewnemu mężczyźnie nie spodobała się decyzja, którą usłyszał i postanowił uciec ze szpitala. Po poszukiwaniach okazało się, że przebywał w niewiarygodnym miejscu.

Kwarantanna może zostać nałożona na każdego, kto miał kontakt z chorą osobą. Ograniczenie kontaktów międzyludzkich jest jedynym rozwiązaniem, by koronawirus nie rozprzestrzeniał się jeszcze bardziej. Wzmożona ostrożność to, coś co powinno dotyczyć każdej osoby na świecie. Niestety przypadki, takie jak ten, pokazują, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, które wisi nad światem. 

Kwarantanna nie jest karą, a środkiem ostrożności

Zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa to jedna z niewielu rzeczy, która może sprawić, że epidemia nie będzie się poszerzać, a pojawi się tendencja spadkowa w odniesieniu do liczby nowych zachorowań. Zamknięcie szkół, żłobków, przedszkoli, szkół wyższych, galerii handlowych, barów i restauracji ma sprawić, że Polacy pozostaną w domach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wychodzenie z domu w przypadku osób, które są zarażone lub mogą być zarażone jest przykładem zachowania skrajnie nieodpowiedzialnego, w związku z którym liczba zachorowań nie będzie spadać, a rosnąć. Niestety, mężczyzna z Chrzanowa zlekceważył nałożoną na niego kwarantannę i uciekł ze szpitala. 

Kwarantanna ledwie się zaczęła, a mężczyzna uciekł ze szpitala

W Chrzanowie od piątku 13 marca poszukiwany był pacjent, który uciekł ze szpitala. Tuż po tym, kiedy usłyszał od lekarza, że zostanie objęty kwarantanną, natychmiast opuścił placówkę. 

- W związku z tym SOR zlecił nam interwencję. Powzięliśmy środki zmierzające do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny. Panem zajęły się już austriackie służby - przekazała Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Zaapelowała do swoich obserwatorów

Gdzie uciekł mężczyzna? Policjanci odnaleźli go w Austrii, gdzie obecnie mieszka. Mężczyźnie miała towarzyszyć jego żona. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny mogło sprawić, że wirus rozprzestrzeni się jeszcze. Trzeba pamiętać, że nie można lekceważyć zaleceń lekarzy, szczególnie w obecnej sytuacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z suplementami diety trzeba uważać. Nieumiejętnie stosowane mogą być szkodliwe
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Ministerstwo wydało nagle ostrzeżenie. Chodzi o sms-y ws. epidemii
  4. Nowe, niepokojące informacje o 3 ofierze wirusa. W środę wszystko jeszcze było dobrze
  5. W środę był na imprezie w polskim mieście. Ma koronawirusa, wszyscy których spotkał powinni się zgłosić
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News