Amerykańska organizacja Freedom House wydała opinię na temat TVP. Jest ona miażdżąca dla Jacka Kurskiego. Telewizji zarzuca się skrajną stronniczość a rządzącej partii, monopolizowanie mediów.

Podawanym przez Freedom House przykładem manipulacji, jakiej dopuszcza się TVP, jest materiał o „Czarnym Proteście”. Opisywanemu w zagranicznych mediach wydarzeniu, w którym udział wzięły dziesiątki tysięcy kobiet, „Wiadomości” poświęciły zaledwie.. 2 minuty i 58 sekund. Tyle samo, co opozycyjnemu, „białemu protestowi”, w którym udział wzięło nieporównywalnie mniej osób.

Autorka raportu, Annabelle Chapman, nie ma wątpliwości – TVP pod rządami PiS przypomina tubę propagandową. Korespondentki amerykańskich mediów w Warszawie nie dziwi spadek oglądalności telewizji.

Freedom House punktuje kroki, jakie podjąć musiała partia rządząca, aby do cna upolitycznić TVP. Jednym z nich było powołanie Rady Mediów Narodowych i przyjęcie tzw. małej ustawy medialnej. Następnie, PiS starał się ograniczyć obecność mediów w Sejmie.

Do tego wszystko dochodzi aspekt ekonomiczny. Państwowi reklamodawcy wycofują się z mediów, które nie wspierają PiS.

 

...

Zobacz również