Takiego policzka od opolskich władz Jacek Kurski z pewnością nie przewidywał nawet w swoich najczarniejszych wizjach. Właśnie ogłoszono, jaki festiwal odbędzie się we wrześniu w tym mieście.

Jak się okazuje, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu zostanie zastąpiony festiwalem piosenki niemieckiej dla młodzieży. Jungend Festival Młodych ma odbyć się już za kilka miesięcy.

Oczywiście, uczestnicy spotkania mogą liczyć na kontakt z kulturą i językiem niemieckim, zarówno w profesjonalnym, jak i amatorskim wydaniu. Jednak nasz festiwal to także okazja do pokazania młodzieży – tej należącej do mniejszości, jak i ich kolegom zainteresowanym życiem u zachodniego sąsiada, że nie musi w poszukiwaniu atrakcji wyjeżdżać za granice naszego kraju. Ciekawie i kolorowo może być także w rodzinnych stronach – mówiła na konferencji prasowej rzecznik Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim – Joanna Hassa.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie kryją oburzenia tym, że władze Opola dopuściły do organizacji takiego festiwalu właśnie w tym miejscu. W kuluarach telewizji TVP mówi się, że Jacek Kurski jest niesłychanie rozgoryczony sytuacją, w której polski festiwal zastępuje się niemieckim. Podobno uważa on także ten pomysł za kontynuację wojny, jaką prezydent Opola wytoczyć miał Prawu i Sprawiedliwości.

źródło: wprost.pl

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również