Jacek Kurski pozostaje na fotelu prezesa Telewizji Polskiej. Stało się tak dlatego, że Kurski wygrał konkurs zorganizowany przez Radę Mediów Narodowych. Z pięciu członków RMN tylko jeden – Juliusz Braun – głosował przeciw kandydaturze Jacka Kurskiego.

Na Jacka Kurskiego, który pozostanie prezesem TVP, głosowało czterech z pięciu członków RMN. Przeciw Kurskiemu był tylko Juliusz Braun. Reszta członków, z Krzysztofem Czabańskim na czele, uznała, że Kurski „wyciągnął naukę z ich uwag”.

 – Osobiście cieszy mnie to, że Jacek Kurski wyciągnął wnioski z różnych uwag, które słyszał z różnych stron i zaprezentował bardzo ciekawy, dynamiczny program działania telewizji. Szczególnie mnie cieszy, że ta jego dynamika będzie służyła wspieraniu tego, co jest najważniejsze dla mediów publicznych, mianowicie uszczelnieniu abonamentu – skomentował Czabański.

Członkom Rady spodobały się też słowa Kurskiego, który zadeklarował, że chce, by TVP była „nośnikiem szybkiej, rzetelnej informacji, uczciwej publicystyki i debaty publicznej”. Kurski powiedział też, że dziś, w dniu jego wybrania, w TVP przywracany jest „elementarny obiektywizm” i uczciwa debata.

 – Chcę, żeby Telewizja Polska łączyła Polaków wokół ważnych, wielkich cech i celów, żeby odwoływała się do tego, co Polaków łączy; chcę, żeby Telewizja Polska była nośnikiem szybkiej, rzetelnej informacji, uczciwej publicystyki i debaty publicznej, dobrej edukacji, żeby była również nośnikiem dobrej i na poziomie rozrywki, która jest śmiechem, a nie rechotem – mówił Kurski.

Kurski przekonywał też, że chce pluralizmu w TVP. który przejawiać się ma w tym, że transmisję w telewizji publicznej mogą prowadzić nawet posłowie partii opozycyjnych. Zaznaczył też, że każda konferencja prasowa opozycji jest transmitowana na antenie telewizji publicznej.

 – Każdy, kto ma inne poglądy, może występować w telewizji publicznej. Każda konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej czy .Nowoczesnej jest transmitowana, literalnie każda, nawet pojedynczych posłów Platformy, PSL-u czy Nowoczesnej jest transmitowana w TVP Info – podkreślał Kurski.

W miniony piątek w Sejmie członkowie RMN rozmawiali z czterema wyłonionymi kandydatami na prezesa TVP. Z kolei w środę członkowie RMN głosowali nad poszczególnymi kandydaturami, które to głosowanie ustanowiło Jacka Kurskiego jako prezesa TVP.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: rmf24.pl
pt

...

Zobacz również