Jacek Kurski został ponownie wybrany na prezesa Telewizji Polskiej i przy tej okazji w rozmowie z dziennikarzami oświadczył, że Publiczna za jego rządów charakteryzuje się obiektywizmem i uczciwą debatą publiczną. 

Od momentu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość i wymiany kadry w Telewizji Polskiej na dziennikarzy pracujących dotychczas w mediach niekryjących swoich sympatii do formacji Jarosława Kaczyńskiego, Publiczna była oskarżana o skrajną nieobiektywność i manipulacje działające na korzyść obozu władzy.

Negatywną twarzą zmian w Telewizji Polskiej stał się jej mianowany przez PiS prezes Jacek Kurski, który przez wiele lat był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Kilka miesięcy temu nieoczekiwanie zaczęły się problemy Kurskiego i próbowano go odwołać. Koniec końców rozpisano nowy konkurs na prezesa TVP, który wygrał ponownie Jacek Kurski.

Przy okazji ponownego wyboru na prezesa Telewizji Polskiej, Jacek Kurski stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że TVP za jego rządów charakteryzuje obiektywizm i uczciwa debata publiczna co wywołało w szeregach opozycji – delikatnie mówiąc – rozbawienie.

 – W TVP przywracany jest aktualnie elementarny obiektywizm i uczciwa debata publiczna; następuje też odbicie, jeśli chodzi o oglądalność szeregu programów – powiedział Kurski w rozmowie z dziennikarzami.

Na potwierdzenie swoich słów przywołał przykłady transmitowania konferencji prasowych formacji opozycyjnych m.in. na antenie TVP Info oraz propozycje dla dziennikarzy niekoniecznie popierających obóz władzy tj. Dominika Wielowieyska, która zresztą nie przyjęła oferty prowadzenia własnego programu w Telewizji Polskiej.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: bankier

...

Zobacz również