Kuriozum! PiS ODBIERZE Wam psa i kota

Kuriozum! PiS ODBIERZE Wam psa i kota Źródło: fot. Pixabay

Partia rządząca miała już niejeden pomysł, który zakrawał o kuriozum, ale teraz PiS przeszedł sam siebie. Jeśli macie psa albo kota to uważajcie bo władza może je Wam w każdej chwili odebrać!

Właściciele czworonogów są tym bardzo zaniepokojeni. Krzysztof Czabański jest twarzą tego kontrowersyjnego pomysłu. Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, który już w trakcie tworzenia wzbudzał olbrzymie kontrowersje. Nowelizacja ma wprowadzić zakaz działalności hodowli zwierząt futerkowych, co może doprowadzić do bankructwa wielu prężenie działających w tej branży firm. Co gorsza, okazuje się, że inne zapisy w projekcie ustawy także wywołują spory niepokój.

PiS odbierze wam psa i kota!

 - Zakaz hodowli zw. futerkowych to tylko jeden z wielu chorych elementów planowanej noweli. Tak zwani „ekolodzy” będą mogli bez zgody, wejść na Państwa posesję i odebrać Państwu np. psa czy kota. Będzie to coś w rodzaju policji Czabańskiego - alarmuje na Twitterze Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej w wypowiedzi dla se.pl. Właściciele psów i kotów są przerażeni, nikt nie chce straci swojego ukochanego pupila przez nowe prawo PiS.  - Według projektu, jeśli ktoś będzie trzymał agresywnego psa na łańcuchu, będzie go izolował, to zostanie to potraktowane jako znęcanie się nad zwierzęciem. Wtedy "ekolodzy" w asyście policji będą mogli tego psa po prostu zabrać. Widać, że dla pomysłodawców projektu ważniejsze jest dobro psa niż np. dziecka, które może przecież może zostać zaatakowane przez wolno biegającego wielkiego psa. A przecież wiemy, że dziurawe płoty to na polskich wsiach niestety norma - zauważa Podgórski. Ponieważ ustawa nie jest szczególnie jasno skonstruowana, to stwarza to wiele pól do nadużyć. Właściciele czworonogów będą musieli siebie i swoich zwierząt szczególnie pilnować, jeśli nie chcą się z nimi rozstać zbyt szybko.Najlepsze newsy dnia:

  1. Poznań: Szaleniec chce wysadzić blok, wziął zakładników
  2. Uwaga na A4! Imigranci podszywają się pod policję i…
  3. Nielegalny rajd policji na dziennikarkę Trójki! Zniszczyli jej dom, a dzieci…
Źródło: se.pl   Następny artykuł