Wolne niedziele od handlu ale tylko w teorii. To kuriozalna luka w prawie i sprawi wiele problemów. Tysiące Polaków straci swoje prawo.

Wiele Polek i Polaków liczyło na to, że 39 niedziel będą mieli wolne od pracy, ponieważ nie będzie można w nie handlować. Nowy projekt PiS wejdzie w życie od marca, jednak już jest z nim duży problem.

Jest wiele wyjątków i handel w niedziele będzie dozwolony np. na stacjach benzynowych. Zarobią na tym wielkie koncerny paliwowe i takie giganty jak Carrefour, ponieważ będą mieli przy stacjach swoje sklepy.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat Mariana Kowalskiego! Wybuchł płaczem na wizji

Na tym wszystkim najpewniej stracą małe sklepy, które funkcjonują i zarabiają najwięcej właśnie w weekendy. Ale nie to w tym wszystkim jest najgorsze.

Kuriozalna luka w prawie

Tysiące Polaków od marca straci prawo do wolnego święta w ustawowe dni. To kuriozalna luka w prawie i dotyczyć może każdego z sektora handlowego.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński jedna decyzją ZNISZCZYŁ WOŚP. Fundacja straci miliony

Chodzi o 32 wyjątki jakie zapisano w prawie. Pracownicy cukierni, stacji paliw, kiosków, lodziarni itd. mogą zostać zmuszeni do pracy w święta i to wszystko przez lukę w prawie.

Ustawa zakłada, że w wolne dni od handlu może pracować tylko właściciel sklepu. Nie obowiązuje to jednak tych 32 wyjątków, które są zapisane w ustawie. Przez tę lukę pracownicy mogą zostać zmuszeni do pracy nawet w święta.

Źródło:gazetaprawna.pl

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON


Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

...

Zobacz również