Prowadząca emitowanego na TVP „The Voice of Poland” oraz „Kocham Cię Polsko”, Barbara Kurdej-Szatan może stracić pracę w państwowej telewizji. Jeśli tak się stanie, będzie ona kolejną osobą, która z powodu swoich poglądów nie znajdzie dalszego zatrudnienia w Telewizji Polskiej.

Informacje przekazało źródło związane z programem. Kurdej-Szatan, która prowadziła rozrywkowe show na przestrzeni poprzedniego sezonu, najprawdopodobniej już tego więcej nie zrobi. Z trójki prowadzących na stanowisku utrzymało się dwóch. Nie wiadomo też, czy Kurdej-Szatan ktokolwiek zastąpi.

– W tym momencie prowadzącymi są jedynie Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Nawet jeśli tak się stanie (aby zatrudniono nowego prowadzącego), to wątpliwe, by Basia została w programie – przekazał informator.

Mówi się, że decyzję zarządu Telewizji Polskiej o odsunięciu aktorki od „The Voice of Poland” spowodowały dwie rzeczy. Po pierwsze, przyjęła ona angaż w serialu produkowanym przez konkurencyjny Polsat. Po drugie zaś, znana jest z poglądów przeciwnych do rządzącego obecnie w Polsce obozu, czyli także włodarzy TVP.

Wiadomo o jej uczestnictwie z ostatnich antyrządowych protestach oraz aktywnym wspieraniu środowisk LGBT w walce o ich prawa, na dodatek prezenterka umieszczała też antyprawicowe posty w mediach społecznościowych. Jej przekonania można określić jako liberalne, to znaczy Prawu i Sprawiedliwości wrogie. Pozbycie się Kurdej-Szatan z Telewizji Polskiej będzie kolejnym etapem walki rządu o zatrudnianie przez państwo jedynie osób lojalnych wobec władzy.

...

Zobacz również