Polski drób trafił na czarną listę artykułów niebezpiecznych. Mięso może być skażone groźną bakterią

Polski drób trafił na czarną listę artykułów niebezpiecznych. Mięso może być skażone groźną bakterią Źródło: youtube.com/polskie radio

Kurczak z Polski pod lupą sanepidu. Lekarze zaalarmowali, że polski drób jest skażony groźną bakterią, która może powodować groźne choroby. Na liście artykułów znalazły się także inne produkty.

Kurczak z Polski na liście zabronionych produktów we Włoszech. Zdaniem lekarzy tamtejszych służb sanepidowskich, eksportowany drób zawiera bardzo szkodliwe bakterie, które mogą powodować choroby. Artykuły pochodzące z naszego kraju nie są jedynymi zabronionymi ostatnimi czasy we Włoszech. Ta lista jest o wiele dłuższa.

Kurczak z Polski zakazany we Włoszech. Wszystko przez bakterie

Zdaniem pracowników włoskiego sanepidu, drób pochodzący z Polski jest skażony bakterią salmonelli. Polskie firmy mają nie dbać o wypuszczane na eksport mięso. Podobne zażalenia Włosi mają względem Węgrów, którzy także do niedawna mogli eksportować drobiowe mięso do Włoch. Po badaniach jednak dostali kategoryczny zakaz.

Polski drób został uznany za jeden z najbardziej niebezpiecznych artykułów, który był eksportowany do Włoch. Pierwsze, mało zaszczytne miejsce, zajmują Hiszpanie, których ryby przestały być eksportowane do państwa ze względu na zwartość rtęci. Na liście znalazły się także owoce morza z Francji, które mają zawierać pasożyty Anisakis, powodujące poważne choroby jelit i przewodu pokarmowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Międzynarodowe Forum Żywności i Rolnictwa w Cernobbio publikuje raport

Raport stworzony przez włoski sanepid pokazuje, że Polscy rolnicy mają rzeczywisty problem z przesyłaniem zdrowego mięsa do Włoch. Z dokumentu opublikowanego kilka dni temu można odczytać, że w polskim drobiu sześciokrotnie wykryto mięso zarażone salmonellą i to tylko od początku 2019 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona przyłapana na zdradzie w samochodzie. Mąż wszystko nagrał
2. Joanna Krupa urodziła, do sieci trafiło zdjęcie z porodówki. Złapiecie się za głowy, jak nazwała dziecko

Nie da się ukryć, że znalezienie się na "liście hańby" włoskiego sanepidu nie jest powodem do dumy i polscy producenci drobiu będą musieli wymyślić sposób, jak przekonać do siebie na nowo włoskiego konsumenta i doprowadzić do zniesienia embarga na eksport.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakaz handlu w niedziele będzie ZŁAGODZONY. Skorzystają dwie grupy społeczne
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Karkówka przygotowana "po polsku" to absolutny hit ostatnich czasów. Dosłownie rozpływa się w ustach
  4. Rodzina ujawnia jej historię, żeby ostrzec innych. 23-letnia mama zmarła podczas Świąt Bożego Narodzenia
  5. Małgorzata odwiedziła grób swojego 6-letniego syna. Nagle zauważyła fakt, po którym z wściekłości zalała ją krew

źródło: Polsat News

Następny artykuł