Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki oficjalnie skomentował działania stacji TVP. Nawiązał przy tym do zadziwiających zdarzeń z jego udziałem, które miały miejsce w czasie niedzielnego „Woronicza 17”. Polityk naprawdę stanowczo skrytykował telewizję pod rządami Jacka Kurskiego.

Halicki był jednym z posłów opozycji, którzy zdecydowali się wyjść ze studia programu prowadzonego przez Michała Rachonia. Powodem ich działań okazał się podjęty przez dziennikarza temat agencji towarzyskiej prowadzonej rzekomo w mieszkaniu Stanisława Gawłowskiego.

Politycy zapewniali bowiem, że zostali zaproszeni, aby rozmawiać o Marszu Wolności, a nie „insynuacjach” wobec przebywającego w areszcie parlamentarzysty.

Zakulisowe tajemnice programów TVP

Co Halicki powiedział o podjętej przez siebie decyzji oraz ogólnym funkcjonowaniu stacji TVP?

– Proszę zauważyć, że to było bardzo spontaniczne. I że był to wynik absurdalnych, ale niestety charakterystycznych poczynań TVP. To medium powinno służyć wszystkim Polakom i mieć charakter misyjny, a program „Woronicza 17” powinien być publicystyczny. A niestety jest źródłem jednostronnej nagonki z bardzo dużą ilością agresji i pomówień albo niesprawdzonych bądź nieprawdziwych informacji – powiedział poseł w rozmowie z naTemat.

Stanowcza krytyka ze strony polityka

– Zaraz po wyjściu ze studia powiedziałem, że w tak realizowanym programie nie mam zamiaru uczestniczyć, bo nie tylko spełnia on żadnych kryteriów publicystycznych. Przede wszystkim nie spełnia kryteriów telewizji publicznej, która emituje te seanse nienawiści – dodał Halicki.

Jednak poseł PO nie poprzestał jedynie na tych słowach. Polityk postanowił w swej krytyce odnieść się także do wartości, które powinny przyświecać dziennikarzom. Jak podkreślił, dziennikarze mediów publicznych obarczeni są jednak jeszcze większym bagażem obowiązków.

– Wykonywanie zawodu dziennikarza mediów publicznych to jest dodatkowe zobowiązanie. TVP przestała być publiczna, a każdy Polak musi płacić abonament, niezależnie czy ją ogląda czy nie. To też jest przyczynek do dyskusji, jak ta telewizja nie może wyglądać w przyszłości. A czy coś się dzisiaj zmieni, to jest pytanie do prezesa Kurskiego, który powinien wypowiedzieć się na temat tego incydentu. Nie pierwszego przecież. Ale powinna też zabrać głos w tej sprawie KRRiT – zakończył przedstawiciel Platformy Obywatelskiej.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia Katarzyny Dowbor. Wybiegła na przystanek, nie mogła przestać płakać
  2. Media: Wiemy, czy Wojewódzki i Renulka NAPRAWDĘ się rozstali
  3. 50-letnia gwiazda TVN jest w ciąży! I pokazała się całkiem nago [ZDJĘCIE]

Uważasz TVP za stację czysto propagandową?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!


Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]