Kulisy dymisji Macierewicza wychodzą na jaw. "Był jak porażony"

Kulisy dymisji Macierewicza wychodzą na jaw. "Był jak porażony" Źródło: Fot. Flickr (P. Tracz)

Tego nikt się nie spodziewał! Oto, jak wyglądały kulisy dymisji Antoniego Macierewicza.

Były już szef Ministerstwa Obrony Narodowej musiał pożegnać się ze stanowiskiem 9 stycznia. Mateusz Morawiecki nie znalazł bowiem dla niego miejsca w swoim nowym, zrestrukturyzowanym gabinecie. ZOBACZ TAKŻE: Poranna akcja CBA! Aresztowano 8 osób z opozycji Antoni Macierewicz został zastąpiony Mariuszem Błaszczakiem, który do tej pory pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji. Jak się właśnie okazało, pierwszy z polityków nie przyjął informacji o swej dymisji zbyt dobrze.

Szok Macierewicza

- Kiedy dostał dokument z dymisją, był jak porażony. Wychodząc, jakoś tak się okręcił, że nawet zapomniał jej zabrać. Zawrócił po chwili - zdradził dziennikarzom "Wprost" jeden z bezpośrednich świadków zdarzenia. ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące wyznanie Macierewicza: Przebierałem się za KOBIETĘ Co ciekawe, gdy Antoni Macierewicz otrząsnął się z pierwszego szoku, postanowił nie poddawać się w procesie rozwijania swej politycznej kariery. Były minister ma już nawet plan, jak to zrobić. - Przyczai się i będzie delikatnie kąsać, czekać na odwrócenie kart - powiedziała za to mediom osoba z najwyższego otoczenia kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. ZOBACZ TAKŻE: Dyskusja pod zdjęciami przyłapanego Dudy. „Wypada mu?”

Co dalej z karierą byłego ministra?

Czas pokaże, w jaki sposób Antoni Macierewicz będzie próbował wrócić do politycznej gry na najwyższym szczeblu. Niewiele osób spodziewało się bowiem jego dymisji, dlatego też on sam nie myślał o niej prawdopodobnie jako o czymś, co realnie mu grozi. Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej bez wątpienia nie zamierza jednak poddać się w dążeniu do budowania i poszerzania politycznych wpływów. Na razie będzie jednak musiał skupić się na pracy w niezwykle kontrowersyjnej podkomisji smoleńskiej. ZOBACZ TAKŻE: Polska poza UE? Morawiecki postawił sprawę jasno Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News