Znany muzyk Paweł Kuzik, działający na rzecz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, został radnym sejmiku dolnośląskiego. Nie będzie pobierał diet. 

Kukiz od 2012 roku walczy o jednomandatowe okręgi wyborcze, aby – jak twierdzi – odpartyjnić Polskę. Według Kukiza w obecnym systemie obywatele mogą wybierać tylko spośród tych, których podano im ?na tacy?.Jest również założycielem strony zmieleni.pl.

Podczas swojej kadencji w sejmiku Kukiz zamierza walczyć o JOW-y. Obecnie jednak muzyk bierze udział w protestach i walczy o powtórzenie wyborów. 16 listopada startował z ostatniego miejsca na liście i udało mu się uzyskać korzystny wynik.

Obecnie jednomandatowe okręgi wyborcze funkcjonują w wyborach do senatu. 63% mandatów należy do Platformy Obywatelskiej, 31 do Prawa i Sprawiedliwości, 2 do Polskiego Stronnictwa Ludowego, jeden do KWW Rafała Dutkiewicza, a 3 do kandydatów niezależnych.

źródło: jednymzdaniem.pl

fot. HENRYK PRZONDZIONO /GN

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.