Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz’15 udzielił wywiadu w Polsat News, w którym skomentował ostatnie wydarzenia polityczne. Odniósł się także do niedawnej zmiany barw politycznych jednego z posłów. I dosłownie zmieszał go z błotem.

Na początku listopada w ugrupowaniu Kukiz’15 znów zaczęło trzeszczeć. Niedługo później opuścił je młody poseł Adam Andruszkiewicz, który wielokrotnie występował w mediach jako twarz stronnictwa.

Przez pewien czas nie było wiadomo, jakie barwy polityczne przyjmie Andruszkiewicz. Szybko się okazało, że dołączył on do innych posłów wyrzuconych wcześniej z klubu parlamentarnego Kukiza. Andruszkiewicz jest obecnie posłem koła „Wolni i Solidarni” Kornela Morawieckiego.

Andruszkiewicz chce wspierać rząd

Adam Andruszkiewicz wprost przyznał, że ugrupowanie Kukiza nie dawało mu jednej, najważniejszej dla niego wolności. Możliwości popierania ekipy rządzącej. Koło „Wolni i Solidarni” tę możliwość już mu daje.

ZOBACZ TAKŻE: Andruszkiewicz apeluje do Dudy: Zabierz Lewandowskiemu order!

– Wstępuję do koła Wolni i Solidarni. Chciałbym być bliżej Zjednoczonej Prawicy, aczkolwiek uważam, że jeszcze muszę troszeczkę nauczyć się pracy, zanim dołączę do obozu rządzącego. Uważam, że Wolni i Solidarni w przyszłości będą na pewno wspierać Zjednoczoną Prawicę i polski rząd – stwierdził wówczas Andruszkiewicz.

Kukiz bez ogródek: To zdrajca

Paweł Kukiz nie ma miłosierdzia do byłego kolegi z klubu parlamentarnego. W rozmowie z Polsat News wytknął mu, że poseł opuścił jego ugrupowanie w momencie, w którym PiS po raz kolejny wstrzymało projekt penalizacji banderyzmu.

ZOBACZ TAKŻE: Spadną Wam skarpetki. Tak Kaczyński pocieszał Kukiza

Politycy Prawa i Sprawiedliwości niechętnie głosują w sprawach, które mogłyby otwarcie zaszkodzić relacjom z Ukrainą. Tymczasem Stepan Bandera, który w Polsce uznawany jest za zbrodniarza wojennego, tam uchodzi za bohatera.

– Andruszkiewicz zdradził wszystkich. Takich Andruszkiewiczów mamy w Sejmie 80 proc. i dlatego mamy takie państwo jakie mamy – powiedział Kukiz w Polsacie.

Te słowa Pawła Kukiza są niezwykle ostre. Tym bardziej że niedawno sam z otwartymi ramionami przyjmował do swojego stronnictwa posła, który odszedł z PiS. Słowa Kukiza są zaskakujące także dlatego, że Andruszkiewicz przez długi czas był twarzą ruchu Kukiza i jego przedstawicielem w mediach. Można odnieść wrażenie, że Paweł Kukiz jest coraz bardziej rozgoryczony sytuacją, w jakiej znalazło się jego ugrupowanie.

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków


9 największych kompromitacji rządu PiS

Zobacz również