Paweł Kukiz, w rozmowie z „Interią” stwierdził, że rozgrywający się od tygodni spór wokół Trybunału Konstytucyjnego to nic innego jak „walka o żłób” w interesie partii politycznych a nie narodu. 

 – Proszę nie nazywać partykularnych interesów partyjnych, sporem politycznych. To jest po prostu walka o żłób. O możliwość interpretowania konstytucji w interesie danej partii politycznej. To nie jest przecież walka w interesie narodu polskiego – powiedział Kukiz w rozmowie z „Interią”.

Jak przekonywał lider Kukiz’15, żadnej z partii politycznych (poza jego formacją) biorącej udział w sporze nie zależy na rozwiązaniu tego problemu.

 – Na pewno nie uda się tego problemu rozwiązać bez zmiany konstytucji w zakresie dotyczącym funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. To nie jest tylko zdanie naszego klubu, ale taka jest też opinia Komisji Weneckiej – powiedział Kukiz.

Wcześniej, w rozmowie z TVN24, Paweł Kukiz zaproponował – jego zdaniem najlepszy – sposób na rozwiązanie problematycznej sytuacji z Trybunałem Konstytucyjnym.

Ten spór będzie trwał dopóki nie zmienimy zapisów w konstytucji. Jestem za opublikowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, ale pod warunkiem, że będzie to niejako w pakiecie z pomysłem na „konklawe”, które znajdzie rozwiązanie tego sporu  – powiedział Kukiz w programie „Jeden na jeden”.

Chodzi o umieszczenie polityków w jednym budynku i – tak jak ma to miejsce w przypadku konklawe – nie wypuszczenie ich do momentu aż osiągną porozumienie.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: interia / wp

...

Zobacz również