Paweł Kukiz, w programie „TAK JEST” w TVN24 oświadczył, że nie wyklucza „celowej koalicji” ze Zjednoczoną Lewicą Leszka Millera i Janusza Palikota.

Były kandydat na prezydenta stwierdził, że nie obchodzą go partyjne sztandary i jeśli będzie taka potrzeba i okazja to wejdzie z każdym, nawet Zjednoczoną Lewicą z Millerem i Palikotem, w tzw. „celową koalicję”, której celem byłoby zrealizowanie konkretnego projektu ustawy, planu czy reformy.

Dlaczego miałbym nie poprzeć konkretnego planu, projektu ustawy, który jest korzystny dla obywatela? Dlatego, że nie lubię Leszka Millera? Idę z ludźmi w interesie Polski, nie interesują mnie sztandary polityczne – powiedział Paweł Kukiz.

Podobnego zdania była goszcząca także w programie „TAK JEST” Barbara Nowacka ze Zjednoczonej Lewicy, która zapewniła Pawła Kukiza, że w przypadku gdyby nie dostał się do Sejmu to jej formacja jest otwarta na współpracę w ramach wspomnianych przez muzyka „koalicji celowych”.

Kukiz nie zgodził się również z prowadzącym program, że ewentualna wygrana formacji Jarosława Kaczyńskiego w październikowych wyborach parlamentarnych oznacza przejęcie przez nią władzy. Jak przekonywał muzyk, może się równie dobrze zdarzyć tak, że zawiąże się „antypisowska” koalicja w Sejmie, która nie dopuści Kaczyńskiego do rządzenia Polską.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tvn24/wp

...

Zobacz również