Kryzys migracyjny w Europie to temat, który od dawna dominuje dyskurs publiczny. Kwestia przyjęcia imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki będzie budziła ogromne emocje jeszcze przez długi czas. Tym razem, o uchodźcach wypowiedział się prezydent Andrzej Duda. Na jego słowa obruszył się Paweł Kukiz i przypomniał obietnicę z okresu kampanii wyborczej.

Jeżeli ktoś będzie chciał przyjechać do naszego kraju, będzie uchodźcą, bo ucieka ze swojego kraju, gdzie zagrożone jest jego życie, zdrowie, to zapewniam, że zostanie przez nas przyjęty – mówił Andrzej Duda zapytany przez dziennikarzy o polskie stanowisko ws. kryzysu migracyjnego.

No to pięknie... – odpowiada za pośrednictwem facebooka Paweł Kukiz. Zdaniem polityka opozycji imigranci nie chcą co prawda przyjeżdżać do Polski w tym momencie, jednak mogą zmienić zdanie, kiedy alternatywą będzie deportacja z Niemiec i Francji.

W poprzednim poście skrytykowałem (z przykrością) słowa Pana Prezydenta, który mówiąc o „uchodźcach”, że (cytuję) „każdy, który będzie chciał zostać w Polsce zostanie przyjęty” sugerował, iż dla nas problemu nie ma i nie będzie bo przecież żaden z nich nie chce u nas mieszkać. Bo oni chcą do Niemiec i Francji.
[…]

Ale co może się wydarzyć w najbliższej przyszłości, gdy Niemcy czy Francja np. z powodów czysto ekonomicznych będą musiały postawić „uchodźcom” warunek – albo jedziecie do Polski, która musi was przyjąć albo deportujemy was do Turcji. Czy nad tym się zastanawialiście?

Spróbujmy.
Z całą pewnością większość (no dobrze- część z nich) wybierze Polskę. I co wtedy? W komentarzach czytam – „na każdym rogu ulicy dostaną łomot i sami będą błagać o wyeksmitowanie ich z Polski albo będą uciekać do Niemiec”.
Pomijając fakt, że jest to bandyckie myślenie („łomot”) to jeśli rzeczywiście dojdzie do takich sytuacji konsekwencje będą oczywiste- konieczność wyłożenia kolosalnej kasy w zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego. A my, po pierwsze, dopiero co próbujemy je odbudować po straszliwych zaniedbaniach PO w tym zakresie a po drugie jest wielce wątpliwe czy starczy kasy na 500+ i następny pomysł PiS mieszkania+ a co dopiero dodatkowe, ogromne pieniądze na odbudowanie Służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa Polakom?

Wyobraźcie sobie podpalane auta, porozbijane witryny sklepowe, itd. Wyobraźcie sobie sfrustrowanych muzułmanów dla części których „męczeńska śmierć” to klucz do Raju… Skąd wziąć pieniądze na przeciwdziałania? Z kolejnych podatków, kiedy już dziś z każdej wypracowanej przez Obywatela „stówki” władza zabiera 70 złotych a i tak wiecznie jej brakuje??? Na marginesie ( a propos płonących aut)- czy wiecie, że Ochotnicze Straże Pożarne płacą 23% VAT ? :-) :-( Czy to za to, że ratują ludzkie życie i dobytek?
Tu wciąż wszystko jest do góry nogami powywracane.
Dziś policjanci muszą żebrać o tusz do drukarek, w Sejmie widziałem buty BOR-owików, ich kurtki „zimowe” (brak słów)… Cała nasza mundurówka bardziej przypomina dziady proszalne niż zbrojne ramię Obywateli. Oni nie mają pieniędzy na podstawowe
rzeczy a mają być skuteczni w niedalekiej przyszłości przy pacyfikacji zamieszek na ulicach czy w muzułmańskich gettach? Śmiech. Przez łzy. – można przeczytać na facebookowym profilu Pawła Kukiza.

Przypomniana obietnica
Paweł Kukiz nie poprzestał jedynie na krytyce. Jego zdaniem, rozwiązać kwestię uchodźców może tylko ogólnokrajowe referendum. Nic zresztą dziwnego, bo Kukiz znany jest ze swojego zamiłowania do form demokracji bezpośredniej. Jak przypomina, Andrzej Duda podczas kampanii wyborczej obiecał, że zorganizuje referendum w każdej sprawie, która zbierze ponad milion podpisów.

Chciałbym przy okazji przypomnieć Panu Prezydentowi, że obiecał iż rozpisze referendum w każdej sprawie pod którą uda się zebrać milion podpisów. – pisze Kukiz.

Proszę Was!
Pomóżcie zebrać milion podpisów. Niech Pan Prezydent, który obiecywał że w każdej sprawie, pod którą podpisze się milion Obywateli będzie miał okazję wywiązać się z wyborczego zobowiązania.
Wola Narodu jest Święta. Ale niechże w końcu Naród się ocknie i da wyraźny sygnał politykom- Polska jest NASZA!
Reszta w linku. Dziękuję.

Więcej o referendum można przeczytać klikając w ten link. Co ciekawe, podpisy można złożyć nie tylko w wielu polskich miastach ale nawet w Londynie.

Chcielibyście referendum ws. kryzysu migracyjnego?

źródło: facebook

...

Zobacz również