Paweł Kukiz w związku z wtorkowymi zamachami w Belgii zaapelował o pomoc w zbieraniu podpisów pod wniosek o referendum ws. przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. 

 – Konieczne jest wycofanie się rządu z decyzji o przyjmowaniu uchodźców, dlatego apeluję do obywateli o pomoc przy zbieraniu podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie nieprzyjmowania uchodźców – powiedział mediom Paweł Kukiz.

 – Należy zastanowić się, co wydarzenia z Brukseli oznaczają dla Polski, mamy w tym roku dwa wydarzenia międzynarodowe: Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO, które wymagają szczególnej uwagi służb. Do tego dochodzi proces przyjęcia przez Polsk tzw. uchodźców, na który wbrew wcześniejszym deklaracjom wyborczym zgodził się rząd PiS. Mamy podstawowe pytanie, czy służby są w stanie profesjonalnie zabezpieczyć te imprezy – pytał lider Kukiz’15.

Natomiast jego partyjny kolega, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, zaapelował do rządu Prawa i Sprawiedliwości o wstrzymanie się z przyjmowaniem jakichkolwiek uchodźców, zanim naród nie wypowie się w referendum w tej sprawie.

Jak informowaliśmy wcześniej, formacja Pawła Kukiza rozpoczęła zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum ws. przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu. Wraz z rozpoczęciem zbiórki podpisów pod referendum, Kukiz’15 uruchomił również serwis (www.dzienreferendalny.pl) mający wypromować sprawę w internecie. Na stronie referendum znajduje się także wirtualna ankieta, w której zainteresowani internauci mogą oddać swój głos przeciwko lub za przyjmowaniem do Polski imigrantów z krajów muzułmańskich.

Dotychczas formacji Kukiza udało się zebrać ok. 150 tysięcy podpisów. By referendum w ogóle miało szansę się odbyć, Ruch Kukiz’15 musi zebrać co najmniej 500 tysięcy podpisów. Po pozytywnej weryfikacji poparcia dla referendum przez obywateli wniosek zostanie skierowany do Sejmu gdzie posłowie mogą go odrzucić lub przyjąć.

ZOBACZ TAKŻE – Nagrania z miejsc zamachów

ZOBACZ TAKŻE – Ujawniono zdjęcia podejrzanych o zamachy

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: dziennik.pl

...

Zobacz również