Paweł Kukiz, który był w środę gościem programu „Gość Poranka” w TVP Info stwierdził, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka może być opodatkowanie diet posłów. 

W porannej rozmowie w TVP Info poruszono temat trwających już blisko trzeci tydzień protestów pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka, które domagają się lepszych warunków pracy, zwiększenia wynagrodzenia oraz zatrudnienia większej ilości personelu, by odciążyć aktualnie przepracowane kobiety.

Lider Kukiz’15 powiedział, że wie jak wygląda sytuacja pielęgniarek, ponieważ ze względów rodzinnych sam przebywa tam bardzo często. Oświadczył również, że ma bardzo łatwy do zrealizowania pomysł, który pozwoli spełnić postulaty pielęgniarek, bez uszczerbku w budżecie państwa.

 – Wiem doskonale, że tych pielęgniarek jest stanowczo za mało, a te, które tam pracują, dostają na pewno za małe pieniądze w stosunku do pracy, która muszą włożyć. Te pieniądze, gdyby się chciało, można znaleźć – powiedział Kukiz.

Chodzi o najnowszy projekt ustawy, który jego formacja złoży w Sejmie, która zakłada opodatkowanie poselskich diet.

 –  My dzisiaj złożyliśmy projekt ustawy o obniżenie posłom kwoty wolnej od podatku. Poseł ma 30 tys. zł wolnych od podatku w postaci diet. Chcemy opodatkować te diety i tutaj mamy pieniądze na pielęgniarki. Mam nadzieję, że Sejm tego nie odrzuci już po pierwszym czytaniu – powiedział Kukiz.

Przypomnijmy, że kwota wolna od podatku dla zwykłego obywatela wynosi aktualnie 3091 złotych, co oznacza, że by być zwolnionym z płacenia podatków trzeba zarabiać maksymalnie 257,59 zł miesięcznie.

Prawo i Sprawiedliwość obiecywało podczas kampanii prezydenckiej i parlamentarnej szybkie zwiększenie KWOP do minimum 8 tysięcy złotych, jednak po objęciu władzy kwestia ta nie była szczególnie poruszana ani przez nowy rząd PiS, ani przez prezydenta Dudę. Oświadczono jedynie, że najwcześniej zwiększenie KWOP będzie możliwe dopiero po 2017 roku i z pewnością nie do poziomu 8 tysięcy złotych.

Paweł Kukiz i jego formacja już od dłuższego czasu prowadzą mini kampanię w kontekście nierówności pomiędzy kwotą wolną od podatku posłów i zwykłych obywateli.

kukizel

13123286_1089817447752641_634763037641112163_o

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: tvp info

Zobacz również