Marzą wam się świąteczne przysmaki od Gessler? Lepiej od razu wziąć kredyt, ceny są nie do przełknięcia

Marzą wam się świąteczne przysmaki od Gessler? Lepiej od razu wziąć kredyt, ceny są nie do przełknięcia Źródło: YouTube / Magda Gessler

"Kuchenne Rewolucje" dla statystycznego Polaka mogą okazać się nie do przełknięcia. Nie chodzi o walory smakowe świątecznych przysmaków Magdy Gessler, których nie należy kwestionować. W osłupienie wpędzają ich ceny.

Gwiazda programu "Kuchenne Rewolucje" wyszła naprzeciw potrzebom zapracowanych i zmęczonych przed świętami osób - przedstawiła ofertę świątecznego cateringu. W propozycjach jej lokali znajdują się zarówno świąteczne ciasta, jak i tradycyjne wigilijne potrawy. Ich ceny to istne szaleństwo.

Za wypieki prowadzącej "Kuchenne Rewolucje" trzeba będzie słono zapłacić

Magda Gessler proponuje cenę makowca: 110 złotych za kilogram. Biorąc pod uwagę fakt, że ciasto jest dosyć ciężkie, to przy większej ilości będzie to spory wydatek. Dla porównania, kilogram tego samego ciasta w Cukierni Sowa kosztuje 38,90 zł, czyli jest prawie czterokrotnie tańsze. Sernik od gwiazdy TVN kosztuje nieco mniej. Zaproponowana cena to 65 zł/kg. W tej samej cenie można dostać u niej także piernik. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli chodzi o dwie najpopularniejsze wigilijne zupy, czyli barszcz czerwony i grzybową, również należy liczyć się z niemałym wydatkiem. Prezenterka "Kuchennych Rewolucji" proponuje barszcz w cenie 35 złotych oraz grzybową za 55 złotych - tyle zapłacimy u niej za 0,9 litra. Z kolei 10 sztuk uszek kosztuje u Gessler 35 złotych. Średnia cena w sklepie wynosi poniżej 30 zł/kg.

6 sztuk pierogów za 45 złotych

W ofercie Magdy Gessler znajdują się pierogi z kapustą i prawdziwkami - 6 sztuk za 45 złotych. Do tańszych nie należą też śledzie. Restauratorka oferuje kilka wersji tego gatunku ryby w cenie 38 złotych za 300 g. 

Dzisiaj grzeje: 1. Główny bohater "Złotopolskich" ma w prywatnym życiu żonę MILIONERKĘ. Mają wille i prywatne samoloty

2. Będzie niebezpiecznie. Ogłoszono alerty dla aż 10 województw, zacznie się już za kilka godzin

Według Wirtualnej Polski, kilka podstawowych potraw wigilijnych zakupionych w restauracji Gessler dla 4 osób, nie licząc pieczywa i ewentualnego alkoholu, to wydatek ponad 500 złotych. Natomiast zamawiając 12 potraw dla 4 osób, należy liczyć się z kosztem między 1500 a 2000 złotych. Chociaż nie każdy może sobie na to pozwolić, klientów nie brakuje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Poruszające informacje dot. Ewy Drzyzgi. Nie mieli litości
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Lekarze ostrzegają, 64% Polaków ma tę przypadłość. Mało kto wie, że prowadzi do groźnego nowotworu

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News