Kumulacja nieszczęść. Najgorsze możliwe informacje o polskiej gwieździe, tragedia dla Polski

Mecz Polska-Senegal otworzył występy biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata w Rosji. Nie można go zapisać do najlepszych występów polskiej drużyny. Mecz został przegrany 2-1, ale to nie koniec nieszczęść naszej kadry narodowej. Kuba Błaszczykowski jest kontuzjowany i jego występ w następnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

Kuba Błaszczykowski w poniedziałek rozegrał swój setny mecz w reprezentacji. Na boisku nie zabłysnął, przy czym należy podkreślić, że dotyczyło to praktycznie całej drużyny. W pierwszej połowie między nim a jednym z piłkarzy Senegalu doszło do starcia. W jego wyniku polski skrzydłowy ucierpiał i zaczął mu bardzo doskwierać ból w stawie skokowym.

Kuba Błaszczykowski nie zagra w następnym meczu?

Podczas trwania gry piłkarz musiał skorzystać z pomocy medycznej ekipy polskiej reprezentacji. Na drugą połowę już nie wyszedł. O tym, że było to spowodowane właśnie kontuzją, poinformował sam trener Adam Nawałka podczas pomeczowej konferencji. - Zmiana była spowodowana kontuzją Kuby. W pierwszej połowie musiał skorzystać z pomocy lekarza, nie był w stu procentach gotowy do gry - powiedział Nawałka. Zmiana wymusiła też przeformułowanie stylu gry zespołu. Za Błaszczykowskiego na boisko wszedł Jan Bednarek, zaś reprezentacja zamiast czterema, grała trzema obrońcami. Od tego momentu zaczęła grać znacznie lepiej, co także zauważył trener. Nie wiadomo na razie, jak poważna jest kontuzja jednego z najlepszych polskich piłkarzy. Jeśli wykluczy go ona z gry na następnym meczu, nie wiadomo, jak polskiej drużynie pójdzie występ.

Mecz o wszystko w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę Polska zmierzy się z Kolumbią. Obie drużyny mają na koncie przegrany mecz, obu zatem będzie bardzo zależało na zwycięstwie. Dla nas jest to "mecz o wszystko", bowiem wobec polskich piłkarzy przedstawia się ogromne oczekiwania. Nie wiadomo, na jaki skład i styl gry zdecyduje się trener Nawałka. Wiadomo jednak już, że w najbliższych dniach Polaków czeka gigantyczny stres oczekiwania na następny mecz. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.