Rasistowska organizacja Ku Klux Klan działająca na terenie Stanów Zjednoczonych zapowiedziała organizację parady zwycięstwa z okazji wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA. Organizacja jest zafascynowana nowym przywódcą Amerykanów.

Od początku kampanii prezydenckiej w USA, Donald Trump był – i nadal jest – oskarżany o rasizm i nienawiść do mniejszości etnicznych oraz religijnych. Głównie za sprawą swoich obietnic, które składał tj. zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych dla muzułmanów, wybudowanie ogromnego muru na granicy z Meksykiem w celu zatrzymania nielegalnej imigracji oraz rzekomej wrodzonej niechęci do czarnoskórych Amerykanów.

Niezależnie od akceptacji samego zainteresowanego, Trumpa zaczęła popierać rasistowska organizacja, głosząca wyższość białego człowieka nad innymi rasami – Ku Klux Klan. Organizacja jest tak bardzo zafascynowana nowym prezydentem, że jej oficjalne witryny internetowe są przyozdobione w prawdziwe „ołtarzyki” poświęcone 45. prezydentowi USA a jego nazwisko zostało „rozkodowane” wśród członków KKK jako „Trump’s race united my people” (rasa Trumpa jednoczy moich ludzi).

Jak również zapowiedzieli liderzy Ku Klux Klan ze stanu Północna Karolina, 3 grudnia odbędzie się ogromna parada zwycięstwa ku czci prezydenta-elekta. KKK nie podał jeszcze ani miasta, w którym ma odbyć się parada, ani dokładnej godziny jej rozpoczęcia.

Warto również wspomnieć, że to właśnie m.in. „biali mężczyźni” z Karoliny Północnej przyczynili się do zwycięstwa Trumpa. Dzięki ich głosom prezydent-elekt zdobył 15 głosów elektorskich w tym stanie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: strajk.eu

...

Zobacz również