Królowa Elżbieta po 67 latach zrzekła się tytułu na rzecz księżnej Kate

Królowa Elżbieta po 67 latach zrzekła się tytułu na rzecz księżnej Kate Źródło: Wikimedia Commons/Julian Calder

Księżna Kate dostąpiła tak ogromnego zaszczytu, jak jeszcze nigdy dotąd. Królowa Elżbieta musi jej mocno ufać i darzyć sympatią, skoro zdecydowała się na taki krok.

Księżna Kate ma powody do radości - teraz widać jak na dłoni, że królowa Elżbieta II niesamowicie ją uwielbia i wie, że poradzi sobie z nowymi obowiązkami. Takiego zaszczytu nie dostąpił jeszcze nikt z rąk samej królowej.

Księżna Kate odziedziczy tytuł, który królowa Elżbieta nosiła 67 lat

To już pewne - księżna Kate to nie tylko ulubienica tłumów i dworzan, ale i samej królowej Elżbiety II. Sukcesywnie udaje jej się być taką jak ona, a teraz jeszcze bardziej może utożsamić się z królewskim życiem. Ogłoszono, że żona księcia Williama przejmie funkcję, którą Elżbieta pełniła przez 67 lat i zostanie patronką Royal Photographic Society, czyli Królewskiego Stowarzyszenia Fotografów.

Królowa nie korzystała z możliwości konsultacji ze swoimi osobistymi doradcami, tylko podjęła decyzję osobiście i sama przekazała Kate informację o jej nowej funkcji. To tylko pokazuje, jak dobrze królowa traktuje żonę swojego ukochanego wnuczka. Królowa kierowała się nie tylko sympatią - Kate ma asa w rękawie.

Kate jest odpowiednio wykształcona, by pełnić tak odpowiedzialną funkcję

Royal Photographic Society istnieje już od 1853 roku. Królowa chce utrzymać stowarzyszenie w jak najlepszej formie, dlatego zdecydowała, że wykształcona Kate obejmie główną funkcję. Okazuje się, że studiowała ona historię sztuki na Uniwersytecie w St Andrews, a od początku znajomości z Williamem było wiadomo, że jest zapaloną fotografką-amatorką. Jej zamiłowanie do fotografii zostało teraz sowicie wynagrodzone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To, że Kate ma naprawdę wprawne oko można było zobaczyć, gdy upubliczniono zdjęcia, które księżna zrobiła swoim dzieciom. Trójka pociech miło spędziła czas przed obiektywem, a zdolna mama mogła dopracować swoje umiejętności. Fotografie zrobiły prawdziwą furorę.

Oprócz pasji i wykształcenia Kate zyskała też miano patronki muzeum sztuki National Portrait Gallery w Londynie, co również w pewien sposób łączy się ze sztuką. Królowa Elżbieta na pewno nie pożałuje swojej decyzji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdor Polsatu zmarł na PRZERAŻAJĄCĄ chorobę. Jego ostatnie słowa zmiażdżą wam serce
  2. Agnieszka Fitkau-Perepeczko wyjawiła całą PRAWDĘ o życiu z Janosikiem. Jej słowa złamią wam serce
  3. Koleżanki kazały 10-latce szczekać i aportować. Wszystko przez imię, które wybrali dla niej rodzice
  4. Absolutny brak wyobraźni. Kobieta jechała na hulajnodze elektrycznej i ciągnęła po ziemi krwawiącego psa. Wszystko widać na nagraniu
  5. Pasażerowie musieli być w szoku. Anna Mucha wparowała do tramwaju, ludzie śmierdzieli, więc zrobiła, co musiała
  6. Najpierw wyrzucili ją z pracy, teraz otrzymała druzgocące wyniki badań. Dramat Barbary Kurdej-Szatan

Źródło: Gala

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News