księżna diana
fot.youtube.com/nationalgeographic
Mateusz Wysokiński - 6 Grudnia 2018

Książę Harry był zdruzgotany. Ujawniono co powiedział zaraz po śmierci Diany

Księżna Diana była bez wątpienia jedną z ikon Wielkiej Brytanii. Pogrzeb monarchini był najprawdopodobniej najważniejszym wydarzeniem we współczesnej historii Zjednoczonego Królestwa. Mało mówi się o tym, jak tak bolesne doświadczenie przyjęli członkowie królewskiej rodziny. Jak się okazuje, książę Harry był wstrząśnięty śmiercią ukochanego członka rodziny.

Księżna Diana, odchodząc w 31 sierpnia 1997 roku, już na zawsze zmieniła oblicze brytyjskiej monarchii. Kobieta stała się symbolem dla milionów Brytyjczyków, którzy rzewnie opłakiwali jej śmierć. W całym zamieszaniu spowodowanym wypadkiem samochodowym księżnej Walii, mediom umknęły reakcje członków rodziny arystokratki, w tym dzieci. Po latach okazuje się, że synowie Karola i Diany bardzo cierpieli w tych dramatycznych chwilach.

Księżna Diana miała dobre relacje z synami

Pomimo wielkiego kryzysu małżeńskiego i nieustannych zdrad ze strony Karola, to dzieci ze w związku z nim były jej istnym oczkiem w głowie. Szczególnie młodszy z chłopców, Harry, znajdował w matce przyjaciółkę i kompankę wspólnych zabaw. Kiedy kobieta zginęła tragicznie, chłopcy zostali całkowicie odłączeni od telewizorów i dostępu do mediów tak, aby się nie denerwowali zaistniałą sytuacją i żeby pożyli w nieświadomości o śmierci ukochanej matki. Pomimo tego, że przyszły książę Cambridge i Sussex nie wiedzieli, co stało się z ich matką, to wszechobecny smutek na dworze dał im wiele do myślenia. Służący po kątach rozmawiali o wypadku, w którym zginęła Diana. Wtedy też Harry postanowił zapytać się, o to, co się właściwie stało.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki ukrywał to przez lata! Teraz odkrył się przed światemCzytaj dalej

Pytanie Harry'ego wzruszyło wszystkich

O zdrowie i stan swojej matki Harry zapytał swojego ojca. Książę Karol, który starał się nie informować swoich synów o wypadku, uległ pod pytaniem skierowanym przez przyszłego księcia Sussex: - Czy to prawda, że mamusia nie żyje? - miał zapytać arystokrata Ta bezpośredniość młodzieńca bardzo wzruszyła księcia Walii, który postanowił wyznać chłopcom prawdę. Ta była dla nich bardzo bolesna. Szczególnie Harry, który traktował matkę z nabożną wręcz czcią, odczuł jej brak. Pomimo wielkiej straty, chłopcy postanowili zachować się dzielnie i wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kurdej-Szatan wbija szpile w koleżankę z planu! Wyjawia kulisy „M jak Miłość”, zapamiętamy je długo
  2. Ile zarabia Karolina Szostak? Zarobki szokują
  3. Doda zdradziła swój sekret. Rozrywa serce, zwłaszcza starszym ludziom
  4. Jak wygląda badanie ginekologiczne? Krok po kroku
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
Anna LewandowskaAnna Lewandowska i sekrety jej bogactwa. Czego możecie jej pozazdrościćCzytaj dalej
 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News