Po śmierci Diany, królowa Elżbieta popełniła wielki błąd. Właśnie ujawniono, czego nigdy sobie nie wybaczy

Po śmierci Diany, królowa Elżbieta popełniła wielki błąd. Właśnie ujawniono, czego nigdy sobie nie wybaczy Źródło: flickr.com

Księżna Diana zmarła w atmosferze skandalu. Do dzisiaj o jej śmierci krążą setki plotek i teorii spiskowych. Problematyczna śmierć członkini brytyjskiej rodziny królewskiej doprowadziła królową Elżbitę do niewybaczalnego błędu.

Księżna Diana nie była ulubioną synową królowej Elżbiety II. Ściągała na rodzinę królewską zbyt wiele niepotrzebnego szumu. Była ulubienicą Brytyjczyków, dzięki czemu z łatwością przyćmiewała Windsorów. Mimo wieloletniego doświadczenia w sprawowaniu rządów i radzenia sobie z życiem na świeczniku, po śmierci Diany królowa popełniła błąd, którego sama nie potrafi sobie wybaczyć. 

Księżna Diana nie we wszystkich sercach

Księżna Diana jest istotną bohaterką biografii brytyjskiej rodziny królewskiej, spisanej przez Penny Junor. Dzięki uprzejmości rodziny królewskiej, autorka mogła wykorzystać w swojej książce niedostępne dla szarych obywateli listy i kroniki, a także wcześniejsze prace biograficzne. Dzięki temu odkryła, jakie grzechy obciążają sumienie najbardziej znanej monarchini na świecie. 

Królowa Elżbieta nie potrafi wybaczyć sobie swoich dwóch decyzji z przeszłości. Pierwsza z nich dotyczy zapomnianej poza obszarem Zjednoczonego Królestwa sprawy klęski żywiołowej, która spadła na wioskę Aberfan w 1966 roku. Nawałnice i ulewy, które przeszły nad osadą, spowodowały osunięcie się hałd węgla. Kopalina uderzyła w kilka budynków; na swojej drodze spotkała także szkołę. Śmierć poniosło blisko 150 osób. Wśród nich większość stanowiły małe dzieci do dziesiątego roku życia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śmierć stu szesnastu maluchów mocno wstrząsnęła królową. Do dzisiaj wyrzuca sobie, że nie zareagowała wystarczająco wcześnie na wieść o kataklizmie. W końcu na pomoc monarchini czekali wszyscy mieszkańcy tej naznaczonej tragedią wioski. 

Kolejny błąd królowej Elżbiety był wynikiem prywatnych niesnasek pomiędzy władczynią a Księżną Dianą. Monarchini dała się ponieść emocjom po śmierci synowej. Cała Wielka Brytania przeżywała żałobę. Morze kwiatów, złożonych przed Pałacem Buckingham i setki płaczących osób do dzisiaj pozostaną obrazem wielkiego żalu, jaki przetoczył się wtedy przez cały kraj. W tym czasie królowa Elżbieta zademonstrowała swego rodzaju pogardę dla księżnej Diany. Nie tylko nie opłakiwała śmierci synowej ze swoimi poddanymi, ale także nie pojawiła się na jej pogrzebie. Królowa pozostała w jednej ze swoich licznych posiadłości i odmówiła wszelkiego celebrowania tragicznej śmierci księżnej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy mylili się ws. miejsca pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Jest komunikat dyrektora sanepidu
2. Znamy budżet na 2020. Emerycie, taką dostaniesz emeryturę

Postępowanie królowej Elżbiety zostało poddane surowej krytyce. To księżna Diana była ulubienicą ludu i to właśnie jej przypadł zaszczytny tytuł "Królowej Serc". Niewybaczalnym zachowaniem było więc zignorowanie ostatniego pożegnania przez matkę jej małżonka. 

Dzisiaj sama królowa Elżbieta dostrzega swój ogromny błąd. Po wielu latach nie może jednak naprawić swojej winy. Z perspektywy czasu inaczej patrzy na księżną Dianę. Ludzka strona królowej Elżbiety zbliża ją do poddanych. Być może z czasem poznamy więcej jej sekretów.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Jerzy Starak zmarł na nowotwór, nie zdążył nacieszyć się ukochanym synem
  2. Anna Kalczyńska widziała się z Piotrem Woźniakiem-Starakiem tuż przed tragedią. Zrobił wtedy coś, co gwiazda TVN zapamięta do końca życia
  3. Z dala od kamer, tylko w ścisłym gronie nastąpi najbardziej wzruszający moment pogrzebu Staraka. Do mediów wyciekły szczegóły
  4. W głowie się nie mieści! Mężczyzna nagle z wielkim impetem kopnął bezbronnego psa (WIDEO)
  5. 21 lat nie wpuszczała nikogo do mieszkania. Gdy sąsiadka weszła podstępem, poznała straszny powód

źródło: jastrzabpost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News