Powstaje film o upadku małżeństwa. Księżna Diana w kolejnej produkcji

Powstaje film o upadku małżeństwa. Księżna Diana w kolejnej produkcji Źródło: Wikimedia Commons/Nick Parfjonov/Domena Publiczna

Powstaje film o upadku małżeństwa Księżnej Diany! "Spencer", bo taki tytuł nosi najnowsza produkcja o "królowej ludzkich serc" będzie fokusował się wokół jednego weekendu przed Bożym Narodzeniem, podczas którego Księżna Diana postanowiła rozstać się z Księciem Karolem. Kto zagra walijską piękność? Ujawniamy szczegóły.

Najnowszy film Pabla Larraina opierać się będzie na scenariuszu, który napisał Steven Knight. Jak obiecują twórcy, nowa produkcja nie będzie poruszała wątku tajemniczego wypadku, w którym zginęła księżna. Zdjęcia do filmu mają ruszyć na początku 2021 roku. Poznajemy pierwsze szczegóły najnowszego filmu o Księżnej Walii.

"Spencer" będzie skupiał się na wydarzeniach, które miały miejsce podczas ostatnich świąt Księżnej Diany. To wtedy Księżna miała powiedzieć "dość" i zażądać rozwodu. Diana Frances Spencer i książę Karol pobrali się w 1981 r. Od samego początku ich związek był bardzo burzliwy i napięty. Konflikty wynikały z powodu niedopasowania charakterów, a także spraw pozamałżeńskich. Para rozstała się w 1992 roku, a rozwód uzyskali w 1996.

Kim jest Księżna Diana?

Księżna Diana, a właściwe Diana Frances Mountbatten-Windsor z domu Spencer urodziła się 1 lipca 1961 r. w Sandringham.  Swojego przyszłego męża poznała dzięki starszej siostrze. Związek Diany i Karola od samego początku elektryzował społeczeństwo. Karol oświadczył jej się w 1981 roku.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

9 lipca 1981 r. w katedrze św. Pawła w Londynie księżna Diana poślubiła księcia Karola. Tę uroczystość oglądało blisko 700 milionów ludzi na całym świecie. W samej tylko katedrze zebrało się ponad trzy i pół tysiąca gości. Rok po ślubie na świat przyszło pierwsze dziecko pary, Whilliam, a po kolejnych dwóch latach Diana urodziła Harrego. Wtedy zaczęły się pierwsze problemy w małżeństwie.

Księżna nie miała wsparcia

Okazało się Diana cierpiała na poważne zaburzenia odżywiania - bulimię, a dodatkowo musiała zmierzyć się z poporodową depresją. Mąż, Książę Karol, nie wspierał swojej żony w trudnych chwilach, zajęty był bowiem romansem z Camilą Parker-Bowles. W 1992 roku para wystąpiła o separację, która finalnie zakończyła się rozwodem w 1996 roku.

Pomimo opuszczenia Królewskiej Rodziny, Diana nadal udzielała się w mediach, które żywo interesowały się jej życiem. Zmarła 31 sierpnia 1997 r. w wyniku wypadku samochodowego. Miało to mieć miejsce po kolacji z Dodim Al-Fayedem w hotelu Ritz. Diana, aby uniknąć medialnego rozgłosu wyszła tylnym wyjściem z hotelu i wsiadała do czarnego mercedesa. Kierowca Dodiego Al-Fayeda miał krzyczeć do paparazzich: "nie próbujcie nas śledzić, nigdy nas nie złapiecie". Szczegóły nigdy nie zostały wyjaśnione, a sama śmierć owiana jest tajemnicą.

Kto zagra Dianę?

Dianę w filmie "Spencer" ma zagrać Kristen Stewart - gwiazda znana pięcioczęsciowej sagi "Zmierzch". Seria powstała w oparciu o książki Stephenie Meyer. Aktorka zdobyła Cezara za swoją kreację w "Clouds of Sils Maria". Była to pierwsz aktorka z Ameryki, która dostała to zaszczytne odznaczenie. W 2019 roku zagrała w takich produkcjach jak "Seberg" i w "Aniołkach Charliego".

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy muszą uważać, żywioł uderzy z wielką siłą. Czerwone alerty dla 10 województw, poważne zagrożenie zdrowia i życia

2. Pierwsze objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić

Oczekujecie na najnowszy film o Dianie? Będziemy sprawdzać na bieżąco najnowsze doniesienia o produkcji "Spencer" i informować na bieżąco. Jesteśmy bardzo ciekawi filmu o weekendzie, w którym zapadła trudna decyzja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fasolka szparagowa z bułką tartą jest ukochanym letnim daniem wielu osób. Niektórzy dodają do niej jeszcze 2 nietypowe składniki
  2. Media podają dalej tragiczną informację. Niestety, nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski, wielka strata dla świata sportu
  3. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Antoni Szarmach
  4. Gwiazda serialu uwielbianego przez Polaków oskarżona o gwałt na 3 kobietach. Ma poważne kłopoty
  5. Większość Polaków popełnia fatalny błąd podczas mycia truskawek. Przez niego stają bardzo szkodliwe, lepiej zmienić metodę
  6. Klinika onkologiczna wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Odnotowano koronawirusa u kilkunastu osób

Źródło: Onet

 

 


 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News