rodzinakrólewska
Fot. YouTube/Daily Mail
Mikołaj Pilecki - 26 Grudnia 2018

Nagłe zniknięcie brytyjskiej księżnej. Choroba zniszczyła jej święta

Księżna Camilla, żona księcia Karola nie pojawiła się na tradycyjnej uroczystości z udziałem samej królowej. Coroczne nabożeństwo organizowane w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyło się w kościele w King's Lynn. Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej zmaga się z chorobą.

Księżna Camilla budzi w Brytyjczykach mieszane uczucia. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale najważniejsze z nich to dalsze uwielbienie dla tragicznie zmarłej księżnej Diany i przekonanie, że druga żona Karola nie powinna być mianowana królową. Oprócz tego jej obecność na dworze ma być również dowodem na to, że najstarszy syn królowej nigdy nie kochał matki Harry'ego i Williama, najsłynniejszych brytyjskich książąt. Co ciekawe, także sama królowa Elżbieta ma nie przepadać za Camillą. Królowa np., jak donosiły media na Wyspach, celowo upokorzyła ją podczas ślubu Williama i Kate Middleton. Monarchini krążyła między stojącymi w otoczeniu Camilli osobami, witając się z nimi. Żona Karola mogła jednak pomarzyć o uścisku dłoni i wymianie spojrzeń. Oficjalnie jednak z dworskich ust nigdy nie padną żadne słowa krytyki pod niczyim adresem. Najważniejsze są sprawy monarchii, a nie osobiste niesnaski. Dlatego dla zwolenników rodu panującego każda nieobecność jego członków jest niepokojąca i stanowi powód do zmartwień.

Księżna Camilla opuściła ważną uroczystość

Jak co roku rodzina królewska udała się do kościoła, by w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia wziąć udział w mszy. Królowej z tak ważnej okazji nie może zabraknąć w miejscu kultu, jest przecież głową całego Kościoła anglikańskiego. Co innego jednak z Camillą, której nieobecność mogła nawet poprawić Elżbiecie II humor. Jak donoszą brytyjskie media, powodem nieobecności księżnej Kornwalii jest niegroźna choroba.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej
Żona następcy brytyjskiego tronu jest przeziębiona i najwidoczniej uznała, że odpoczynek w domu dobrze jej zrobi. Oprócz niej na mszy nie było Filipa, męża królowej, który skończył w tym roku 97 lat, a już w poprzednim wycofał się z życia publicznego.

Karol zostanie królem

Wielkimi krokami zbliża się nieubłaganie zmiana na tronie w Londynie. 92-letnia królowa, choć w oficjalnych rozmowach nie podnosi się tego tematu, musi niedługo odejść na zawsze, a na jej miejsce wstąpi oczywiście książę Karol. Księżna Camilla jednak nie otrzyma tytułu królowej, podobnie jak Filip nie otrzymał tytułu króla, a jedynie księżnej małżonki. Tytuł królewski nosić mogą jedynie osoby urodzone do zasiadania na tronie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono nagranie Meghan sprzed lat. Królowa nie powinna tego widzieć
  2. Taco Hemingway i Iga Lis rozstali się po wyjeździe do Londynu?! Ujawniamy
  3. Żądają ekshumacji ciała księżnej Diany. Wielka Brytania wstrząśnięta
  4. Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat? Wiek gwiazdy robi wrażenie
  5. Anna Mucha pokazała półnagie zdjęcie. Fani są zachwyceni!
Pierwsze damyPolskie Pierwsze Damy. Wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!Czytaj dalej
źródło: jastrzabpost.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News