Chociaż mogłoby się wydawać, że brytyjska rodzina królewska jest na Wyspach traktowana z ogromnym szacunkiem oraz sentymentem, nie wszyscy jej członkowie mogą doświadczać przyjaznych reakcji społeczeństwa na swoje wizyty. Przekonał się o tym następca tronu, książę Karol, który został potraktowany przez jednego z mieszkańców Glasgow w zadziwiająco poniżający sposób.

Chociaż cała sprawa wydarzyć miała się już kilka lat temu, dopiero teraz została ujawniona przez byłego piłkarza Glasgow Rangers, Andrieja Kanchelskisa. Spotkał się on wtedy ze znajomymi w jednej z miejscowych chińskich restauracji, aby wspólnie zjeść kolację. Przy okazji był jednak świadkiem zadziwiającego zdarzenia.

Przed lokal podjechała limuzyna, w której znajdował się książę Karol. Po chwili do środka weszli przedstawiciele członka rodziny królewskiej, aby zarezerwować dla niego stolik. Właściciel znacząco jednak odmówił pomimo usilnych próśb sekretarza.

Książę Karol musiał tego wieczora znaleźć dla siebie inną restaurację. Nie jest jasne, dlaczego właściciel lokalu potraktował go w taki sposób. Powszechnie wiadomo jednak, że książę oraz jego obecna żona nie są najbardziej lubianymi członkami rodziny królewskiej.

...

Zobacz również

Zobacz również