Pierwszy taki przypadek w historii! Harry PUBLICZNIE poniżył Elżbietę II na ślubie

Pierwszy taki przypadek w historii! Harry PUBLICZNIE poniżył Elżbietę II na ślubie Źródło: fot. screenshot/TVP Info

Sakramentalne "Tak" między księciem Harrym a Meghan Markle już padło. Teraz przyszedł czas podsumowań i ocen uroczystości, której wszyscy byliśmy świadkami. Okazuje się, że książę Harry nie tylko złamał protokół, naruszył wieloletnią tradycję, ale też publicznie poniżył swoją babkę, uwielbianą królową Elżbietę II.

Jeszcze przed książęcym ślubem media zaczęły pilnie rozważać, czy ksiażę Harry pójdzie do ślubu w mundurze czy w garniturze. Te zdawałoby się błahe rozważania mają swoją przyczynę. Harry nosi brodę, którą bardzo sobie ceni. Tradycja, ale też regulaminy wojskowe (nie tylko w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii) jednoznacznie o tym decydują. Żołnierz w mundurze ma być krótko ostrzyżony i mieć idealnie gładką twarz. Inne rozwiązania dopuszczane są tylko ze względów medycznych lub religijnych.

Książę Harry złamał tradycję i... poniżył królową Elżbietę II

Skoro zatem Harry, który formalnie jest generałem marynarki, chciał wystąpić w mundurze, winien zgolić brodę. Stąd też część mediów spekulowała, że szósty w kolejce do tronu wnuk Elżbiety II zdecyduje się jednak na garnitur, by nie musieć rezygnować z ulubionego zarostu. Ostatecznie okazało się, że jest zupełnie inaczej. Książę Harry do ślubu poszedł w mundurze wojskowym i... z brodą. Przystrzygł ją wprawdzie, jednak wciąż był to zarost, który jest niezgodny z tradycją i regulaminem. To pierwszy taki przypadek w historii. Na dodatek okazuje się, że swoją decyzją Harry poniżył własną babkę. Królowa Elżbieta II wielokrotnie podkreślała w rozmowach w wnukiem, że oczekuje od niego, by "wreszcie zgolił tę brodę". Od początku bardzo nie podobał jej się zarost młodego księcia. Decydując się na ślub w mundurze i mimo wszystko z brodą - Harry naruszył tradycję, regulamin i nie spełnił pragnienia królowej.

To nie pierwszy raz, kiedy Harry tak robi

Księciu Harry'emu zdarzało się już wcześniej naruszać regulamin, kiedy w galowym mundurze uczestniczył w paradach mając zarost na twarzy. Później ze względu na krytykę dowódców wojskowych i rodziny królewskiej Książę Harry zaniechał tej działalności. W jednej z ostatnich parad uczestniczył już ubrany w garnitur. - Robi to czasem, ale wojsko nie jest szczęśliwe z tego powodu. Dlatego właśnie podczas parady w Sandhurst miał na sobie garnitur - podkreślił brytyjski historyk Hugo Vickens. Część ekspertów podkreśla, że Harry, jako wojskowy niebędący w czynnej służbie nie podlega już regulaminom. Inni jednak uważają, że regulamin obowiązuje go bez względu na to, czy służy czynnie w wojsku, czy już nie. Z pewnością jednak ogolenia się Harry'ego oczekiwała królowa. - Reszta rodziny naprawdę lubi jego brodę, szczególnie kuzynka Zara, która zawsze się nią zachwyca. Ale królowa niedługo da wyraz swojego niezadowolenia. Nie przeszkadza jej, gdy członkowie monarchii noszą brody, będąc w wojsku lub zagranicą, ale w domu oczekuje, że będą ogoleni na gładko - wspominał przed ślubem jeden z brytyjskich tabloidów. Harry wprawdzie przystrzygł swoją brodę, jednak trochę zarostu na twarzy zostało. Teraz można spodziewać się, że ze strony babci czeka go niemała reprymenda.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. TERAZ trwa szalone show księdza na książęcym ślubie! Wszystkim opadły szczęki, CO ON WYPRAWIA?!
  2. Potwierdzają się najgorsze informacje. Tragedia tuż przed ślubem Markle i Harry'ego
  3. KATASTROFA! Wypadek tuż przed królewskim ślubem, samochód zgnieciony
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News