Ksiądz zrobił z wszystkich parafian sprzątaczy! Albo wymyją Kościół, albo...

Ksiądz zrobił z wszystkich parafian sprzątaczy! Albo wymyją Kościół, albo...

Proboszcz w Kraczkowej, w województwie Podkarpackim ks. Mieczysław Biziora ma nie lada problem do rozwiązania. Podzielił się tymi rozterkami w czasie kazania, które było niejako podsumowaniem tegorocznej kolędy.

Podsumowanie kolędy nie może napawać doświadczonego kapłana optymizmem. Dwa domy wprost odmówiły przyjęcia kolendy, a w trzydziestu domach nie było domowników. Żeby było ciekawiej, w kilku pustych domach trzęsły się firanki, gdy ksiądz  z wizytą duszpasterską szedł  już do sąsiada. ZOBACZ TAKŻE: Niemcy wyburzą polski kościół. Na jego miejscu osiedlą uchodźców Szczególną irytacje wywołała zaś u księdza sprawia kwestia sprzątania budynku miejscowego Kościoła. A raczej jego braku. Biednej i zadłużonej parafii nie stać bowiem na zatrudnienie sprzątaczki, a parafianie nie wywiązują się z obowiązków względem kościoła.

U pana Boga za piecem

Przebiegły pleban wymyślił, że następni w kolejce do sprzątania w przypadku nie wywiązania się z obowiązku zostaną pozbawieni prawa posługi duszpasterskiej. Dopóki nie wywiążą się nałożonych na nich obowiązków, dopóty nie będą mieć dostępu ani do kancelarii parafialnej, ani do sakramentów chrztu, ślubu czy nawet bierzmowania. Czy zmusi to krnąbrnych parafian do oddania Bogu co boskie? ZOBACZ TAKŻE: Zrozpaczona prawica we łzach. Kościół katolicki odda muzułmanom… źródło: polityczek.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News