"Wśród skazujących Jezusa na krzyż są osoby popierające LGBT". Słowa księdza wywołały wielką burzę

"Wśród skazujących Jezusa na krzyż są osoby popierające LGBT". Słowa księdza wywołały wielką burzę Źródło: Pixabay.com/kisistvan77

Ksiądz Janusz Chyła nie należy do duchownych, którzy owijają w bawełnę. Znany z kontrowersyjnych poglądów duchowny wywołał niemałą burzę na Twitterze. W czasie Triduum Paschalnego stwierdził wprost, że wśród skazujących Chrystusa na śmierć były osoby popierające in-vitro, aborcję i LGBT.

Ksiądz Janusz Chyła nie uznaje w sferze wiary kompromisów. Wystarczy przejrzeć tablicę jego aktywności na Twitterze, by przekonać się, że widzi on świat jedynie głęboko wierzących katolików i ateistów. 

Ksiądz Chyła ostro na Twitterze. Internauci: "sianie nienawiści", "stary chwyt Kościoła"

Tak zero-jedynkowe postrzeganie Kościoła przekłada się na poglądy duchownego w innych kwestiach. Jeśli te podejmowane są w czasie Wielkanocy, w ocenie wielu, wydźwięk tych słów przybiera na sile wielokrotnie.

Ksiądz Chyła pozwolił sobie w czasie minionych świąt na kilka wyrazistych wpisów. Jeden z nich poniósł się szczególnie daleko. I trudno się dziwić.

Z deklaracji duchownego bije nietolerancja. Obrywają m. in. zwolennicy i ci, których sumienie godzi się na aborcję, czy in-vitro. Ksiądz Chyła uderzył również w ludzi o orientacjach LGBT.

- W gronie skazujących Jezusa na krzyż m.in . osoby, które w #WielkaSobota byli w kościele ze #Święconka a popierają #aborcja #InVitro #LGBT - napisał na Twitterze ks. Chyła.

Aktywność księdza nie mogła zostać przemilczana. Posypały się liczne odpowiedzi. Nie brakuje ostrej krytyki duchownego. Ten przyparty do muru pozwolił sobie na odpowiedź. 

- Oczywiście jest także drugi aspekt. Jezus z miłości do Ciebie i do mnie oraz każdego kto Go skazuje, oddaje życie. Celem jest nasze zbawienie. Nawrócenie oznacza, że otwieramy się na łaskę.

Internauci postanowili zwrócić uwagę duchownego na jego niestosowną wypowiedź.

- Ksiądz wypowiada słowa, które nie są zgodne z nauką Jezusa, nie przystoi. Z kościoła powinni odejść wszyscy księża pedofilie, a nie chować się po innych parafiach lub w innych miejscach - przytacza inny z nierozwiązanych problemów wspólnoty jeden z internautów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To nie wiara jest zła. To wina ludzi którzy ja reprezentują i przeinaczają. To tacy ludzie jak wy między wierszami pisma Świętego siejecie nienawiść - przekonuje inny z użytkowników Twittera.

- To co ksiądz napisał jest niczym innym, jak stosowanym przez KK od wieków łatwym chwytem manipulacyjnym, który polega na wzbudzaniu poczucia winy - daje do zrozumienia inny z internautów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  4. Poranna wiadomość wstrząsnęła całym stanem. Samolot Beechcraft BE58 rozbił się, nikt nie przeżył
  5. Kolejne porażające fakty ws. oskarżeń o gwałt. Rzekoma ofiara wyłudziła od Bieniuka 400 tysięcy?!
  6. Dwór książęcy i poddani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje książę Jan, o jego śmierci poinformował syn Henryk

źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News