Ksiądz odpowiada wiernej
youtube.com/Gołodupiec Kupiec
Mariusz Wiącek - 8 Marca 2019

Kobieta przyznała się na spowiedzi do zdrady męża. Reakcja "księdza" wyrywa z butów

Ksiądz dla wielu osób powinien być przykładem moralnego życia. Niektórzy duchowni starają się zmienić ten negatywny wizerunek, zaczynając prowadzić działalność na portalach społecznościowych, gdzie przybliżają zarówno Ewangelię, jak i życie samych duchownych. Jeden z internetowych żartów wciąż wzbudza ogromne emocje wśród Polaków.

Ksiądz w polskim społeczeństwie zawsze wzbudzał większe zaufanie niż przedstawiciele innych grup społecznych. Jednak zaufanie to od kilku lat regularnie jest osłabiane, z najróżniejszych przyczyn. W związku z tym wielu duchownych rozpoczęło działalność informacyjno-ewangelizacyjną na serwisach typu YouTube. Duszpasterstwo internetowe zyskuje coraz większą popularność, a często także wzbudza liczne kontrowersje, również wewnątrz Kościoła. Mężczyzna przebrany za księdza dość groteskowo opisał jedną z sytuacji. Kim jest mężczyzna?

Filmik pojawił się serwisie YouTube i przedstawia księdza, zwracającego się do swoich widzów. Głosem lekko załamanym i podniosłym tłumaczy pewną sytuację, która go spotkała we własnej parafii:

nowotwór go zaatakowałPrzeszywająca tragedia. Najstraszniejszy nowotwór zaatakował, zwolnili go przed emeryturąCzytaj dalej

- Kochani. Była u mnie u spowiedzi wczoraj młoda, atrakcyjna dziewczyna i wyznaje "proszę księdza, zgrzeszyłam. Bardzo zgrzeszyłam. Uprawiałam seks pozamałżeński". Mówię: "niedobrze córko, niedobrze. A z kim?" Odpowiedziała, że z księdzem z sąsiedniej parafii. No i tu kochani, całkowicie się załamałem. Mówię do niej "dziecko, tu jest twoja parafia. Tu jest twój ksiądz, pamiętaj" - powiedział w nagraniu mężczyzna przebrany za księdza.

"Ksiądz" opowiedział o historii swojej parafianki. Internauci pytają, kim jest

Wypowiedź ta spotkała się z ogromną falą komentarzy, która zalała Internet. Pojawiało się wiele spekulacji i rozważań, czy wypowiedź duchownego była zwykłym żartem, naruszenie tajemnicy spowiedzi, czy też grą aktorską. Jak się okazało, był to żart - prowokacja, która miała wywołać medialną burzę.

Filmik pojawił się po raz pierwszy w Internecie wiele lat temu i od tamtego czasu jest regularnie odświeżany. Internauci przeprowadzili również śledztwo i wiele wskazuje na to, że był to zwyczajny dowcip, przeprowadzony przez jednego z dziennikarzy.

- Zaskoczenie, to nie jest prawdziwy ksiądz, tylko jakiś ziomek z redakcji tygodnika Urbana - głosił jeden z popularnych komentarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ojciec dyrektorUjawniono największe sekrety Tadeusza Rydzyka! Duchownemu pali się grunt pod nogamiCzytaj dalej

- Nie lubię czarnych, ale ten materiał to jeden wielki kit czarny nie zdradził by tajemnicy spowiedzi - pisał ktoś inny.

Nie wiadomo jednak, kim jest mężczyzna z nagrania. Z pewnością publikacja wspomnianego filmu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem internautów.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Weronika Rosati oskarża Śmigielskiego o przemoc: „Gdy znów mnie uderzył, zadzwoniłam po ojca”
  2. Majka Jeżowska pokazała partnera. Jest od niej o dekadę młodszy!
  3. Kuba nie żyje. Miał przed sobą całe życie, szybko znaleźli ciało
  4. Jakie życzenia złożyć na Dzień Kobiet? Nie zapomnij o kartce dla najbliższych
  5. Stan Gienka Loski pogarsza się, fani drżą. Trwa walka o życie

NowotwórNowotwór zabrał zasłużonych. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej

źródło: wiesz.net

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News