Ksiądz rozwścieczył wiernych. "Kobieta jest potencjalną prostytutką"

Ksiądz rozwścieczył wiernych. "Kobieta jest potencjalną prostytutką" Źródło: Pixabay/Senlay

Ksiądz Sławomir Marek, proboszcz parafii w Stanowicach, zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami w mediach społecznościowych. Jego ostatnie słowa oburzają wiernych!

Ksiądz Sławomir Marek jest aktywnym użytkownikiem Twittera. Na swoim koncie postanowił podzielić się refleksją na temat głośnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Film, który do tej pory zebrał na YouTubie aż 14 mln wyświetleń opowiada o pedofilskich zbrodniach dokonywanych przez duchownych. 

Ksiądz ostro o filmie Sekielskich

Ksiądz Marek, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach, porównał twórców filmu do policjantów, którzy wybiórczo łapią piratów drogowych:

- Sekielski jest policjantem, który łapie pijanych kierowców. Łapie tylko kierowców żółtych samochodów, których jest najmniej! I rzeczywiście niektórzy z nich 1 na 1000 jeździ po pijaku... Czy Sekielski robi to dla ruchu drogowego czy ma inny powód? - napisał na Twitterze ksiądz 11 maja.

Taka interpretacja zaskoczyła dużą część internautów. Pod tweetem rozpoczęła się gorąca dyskusja. Duchowny zarzucił Sekielskim robotę propagandową i twardo bronił swego zdania. Jednak argumentacja w pewnym momencie wymknęła mu się spod kontroli. Jedna z wyjątkowych wypowiedzi wyjątkowo oburzyła internautów.

- A pani jest wstyd za prostytutki z Grójca??? Powinno pani być przecież jest pani kobietą! Mało tego jako kobieta jest pani potencjalna prostytutką... kapłanów w Polsce jest 40 tys. kilku okazało się draniami. To BARDZO NIEDOBRZE. ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpływ - pojawiło się w komentarzu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Była to reakcja na słowa internautki, która oskarżyła w tweecie księży, że są odpowiedzialni za dokonane zło. W rozumieniu księdza Marka nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej z powodu przynależności do większej grupy, wśród której znajdują się złe jednostki. Jednak jego argumentacja wyła wyjątkowo nieelegancka, a dobór słów - skandaliczny. Co ciekawe, ksiądz posłużył się tym samym argumentem dwa dni wcześniej: 

- Prostytutki do w 80% kobiety. ty jesteś kobietą. z tego mam jakieś analogie wyciągać? - napisał w odpowiedzi do innej internautki.

Jest reakcja biskupa

Wypowiedzi księdza Sławomira Marka nie uszły uwadze lokalnych władz kościelnych. Kuria Świdnicka zapewniła, że przeanalizuje wpisy i odpowiednio zareaguje. Wydano już oświadczenie, w którym kapłan przeprasza za swoje zachowanie.

- W związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji, Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem Biskupem Świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji - pojawiło się w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiował Michał Szpak? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Nie żyje jedna z głównych bohaterek serialu "Przyjaciółki". Wstrząsająca, nagła śmierć
  4. Afera z ojcostwem księcia Harry'ego w tle. Media podały fałszywą informację
  5. Wiadomo już, jak skończy się "M jak miłość". Dla wielu widzów będzie to ciężkim szokiem
  6. Jak mieszka Agata Duda z mężem? Widok nieziemskich luksusów wbija w ziemię (Zdjęcia)

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News