Ksiądz zachęca do kolędy... z bronią w ręku. Szokująca grafika

Ksiądz zachęca do kolędy... z bronią w ręku. Szokująca grafika

Ksiądz chodzący po kolędzie i poznający osobiście parafian u wielu osób wywołuje przerażenie i lęk. Wiele osób nie chce spoufalać się z kapłanem ze swojej parafii wpuszczając go do domu, sytuacja jednak zmienia się, gdy duchowny zachęca nas do otwarcia drzwi... karabinem w ręku. Taka sytuacja miała miejsce w Toruniu. 

Ksiądz jest postacią, która powinna wzbudzać zaufanie swoich parafian i zachęcać ich do regularnego pojawiania się w kościele. W ostatnim czasie jednak doszło do wyjawienia wielu skandali i kontrowersji związanych z duchownymi, które bardzo dotkliwie podkopały wizerunek Kościoła katolickiego w naszym kraju. Dodatkowo trwa okres kolędy, który dla wielu wiernych jest czasem szczególnie nerwowym. Nie wszystkim podoba się to, że księża odwiedzają ich w domach, zwłaszcza, że część z nich wymaga od gospodarzy przekazania koperty z określoną sumą pieniędzy na rzecz Kościoła. Pewien ksiądz z Torunia znalazł jednak na to metodę - przekonuje wiernych do otwierania drzwi bronią w ręku i grzybem atomowym za plecami.

Ksiądz z Torunia zachęca do kolędy z karabinem w ręku

Ojciec Maciej Ziębiec będący duszpasterzem akademickim postanowił przekonać toruńskich studentów do kolędy w sposób wyjątkowo oryginalny i kontrowersyjny. Na profilu na Facebooku Duszpasterstwa Akademickiego św. Józefa w Toruniu pojawiła się szokująca grafika, na której ksiądz zachęcał do otwarcia drzwi duchownemu i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby w ręku nie trzymał karabinu, a za nim nie widniał grzyb atomowy. - Powstał on z udziałem studentów. Na początku przez kilka dni miał szokować, później chcieliśmy zamienić karabin na kropidło. Wiedzieliśmy, że przekaz może wzbudzać emocje, jednak to działanie ma też głębszy sens. Jest nim sens życia - tłumaczył ksiądz. Rzeczywiście grafika z karabinem z profilu już zniknęła, a zastąpiła ją ta "delikatniejsza" z kropidłem. W sieci jednak nic nie ginie i oryginał zobaczyć możecie poniżej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grafika wzbudziła ogromne kontrowersje w Kościele

Szokujące sceny z Torunia wzbudziły oburzenie zarówno wśród wiernych, jak i innych duchownych. Sami przedstawiciele kurii twierdzą, że nic o tym pomyśle nie wiedzieli. - Są to działania podejmowane na płaszczyźnie parafialnej i zakonnej Zgromadzenia Redemptorystów. Kapłan widniejący na plakacie podlega bezpośredniej jurysdykcji Prowincji Warszawskiej Redemptorystów w Polsce - mówił redakcji Fakt24.pl Paweł Borowski, rzecznik kurii diecezji toruńskiej. Głos zabrał również socjolog, prof. Henryk Domański. - Spora część osób, która jest przywiązana do pewnych norm w kościele, na pewno będzie przeciwna takiemu przekazowi. Z kolei ci, którzy w pewien sposób dostosowują się do nowych, elastycznych form religijności na pewno zaakceptuje tego typu formułę - twierdził w rozmowie z portalem. Trzeba przyznać, że patrząc na grafikę z karabinem strach nie wpuścić duchownego, a tym bardziej nie przekazać mu koperty z satysfakcjonującą kwotą. ksiądz Fot. Facebook/Duszpasterstwo Akademickie św. Józefa ksiądz Fot. Facebook/Duszpasterstwo Akademickie św. JózefaZOBACZ TAKŻE:
  1. Duda postawił się Kaczyńskiemu! Pomoże największemu wrogowi PiS
  2. Emerytura 2019 będzie większa niż zakładano. Wiemy o ile, zadowoleni?
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News