Ostre słowa prof. Gadacza. "Bardziej obraża tęczowa Maryja czy gwałcący ksiądz?"

Ostre słowa prof. Gadacza. "Bardziej obraża tęczowa Maryja czy gwałcący ksiądz?" Źródło: Screenshot z youtube.com/Monitor Szczecinski

Każdy ksiądz w Polsce był wyraźnie zażenowany tym, co stało się z wizerunkiem Matki Boskiej. Praca Elżbiety Podleśnej wstrząsnęła wszystkimi katolikami. Kobieta odpowiedzialna za manifest została o szóstej nad ranem zatrzymana przez funkcjonariuszy, którzy wtargnęli do jej mieszkania. Czy powinni zachować się w ten sam sposób także względem podejrzanych o pedofilię duchownych? - zastanawia się prof. Gadacz, zwracając jednocześnie uwagę na bagatelizowany w opinii publicznej problem.

Ksiądz to autorytet w Polsce, z którego zdaniem zgadzają się wszyscy. Czy jednak słusznie? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Prof. Gadacz zwraca uwagę, że najwyraźniej popełniono karygodny błąd, bowiem dzisiaj lepiej traktuje się księży pedofili tylko ze względu na ślepy wybór społeczeństwa, jednocześnie pochopnie osądzając osoby, które walczą dla dobra mniejszości seksualnych - często osądzając ich wyjątkowo niesłusznie. Przecież osoby te niczym się nie różnią i obie powinny być traktowane jak normalni obywatele.

Ksiądz nie odpowie za pedofilię. Artystka za "tęczową Matkę Boską" pójdzie do więzienia

O niesprawiedliwości, która dotknęła Elżbietę Podleśną (twórczynię "tęczowej Matki Boskiej"), postanowił głośno powiedzieć prof. Gadacz - filozof, który często proszony jest przez media o zajęcie swojego stanowiska w sprawach społecznych i politycznych. Postanowił on bez ogródek ocenić to, co obecnie dzieje się w Polsce. Wyraził on ubolewanie względem państwa, a także służb, które w karygodny sposób potraktowały aktywistkę.

 - Dzisiaj ks. Józef Tischner raczej nie mógłby napisać tych słów: „Kiedy myślę nad swoim losem, dochodzę do wniosku, że powinienem być Mikołajem Rejem polskiego katolicyzmu. On pierwszy zaczął dla Polaków pisać po polsku. I ja w polskim katolicyzmie powinienem stawiać polskie problemy, budzić katolików z poobiedniej drzemki, krytykować, kiedy z katolicyzmu robią sobie poduszki pod siedzenie” - rozpoczął swoją wypowiedź prof. Gadacz..

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W dalszej części skomentował on, według niego, kuriozalną sytuację, która miała miejsce podczas zatrzymania Podleśnej. Była ona zatrzymana jak najgorszy terrorysta - w przeciwieństwie do księży pedofili. Zasugerował, że oni także powinni być w przyszłości zatrzymani przez służby i potraktowani w podobny sposób.

 - Mógłby spodziewać się o 6.00 rano wizyty policji, rewizji i oskarżenia o obrazę uczuć religijnych. Kto bardziej obraża Matkę Bożą, czy kobieta, która rozpowszechnia jej wizerunek z tęczową aureolą, czy księża gwałcący dzieci i ukrywający ich biskupi? Dlaczego policjanci pana Brudzińskiego nie pojawiają się o 6 rano na plebaniach i w kuriach biskupich? Bo polska religijność jest symboliczna, a nie moralna. Naruszenie symbolu jest świętokradztwem. Zgwałcenie dziecka bożego świętokradztwem nie jest - stwierdził z żalem, prowokując internautów do dyskusji i refleksji nad stanem społeczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  2. Pola Raksa wciąż ZACHWYCA jak dawniej! Ma prawie 80 lat, a wygląda cudownie
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole podstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

Źródło: Polityczek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News