Ks. Popiełuszko o kardynale Glempie: Gorszy od SB. Po spotkaniach z nim płakał

Ks. Popiełuszko o kardynale Glempie: Gorszy od SB. Po spotkaniach z nim płakał Źródło: Wikipedia/Andrzej Iwański

Ksiądz Jerzy Popiełuszko jest jedną z najbardziej tragicznych postaci w historii polskiego Kościoła. Ostatnio wyszło na jaw, jak kapelan warszawskiej Solidarności był traktowany przez kardynała Glempa. Wstrząsające fakty.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko zapisał się w historii jako jeden z najodważniejszych polskich duchownych. W czasie PRL odważnie bronił wolności i bez wahania angażował się w działania Solidarności. Duszpasterz szybko zdobył uznanie wiernych, jednak doświadczył wiele cierpienia. Jak się okazuje, nie tylko ze strony ówczesnych władz.

Dopiero dziś wychodzi na jaw, w jaki sposób ksiądz Jerzy Popiełuszko był traktowany przez kardynała Józefa Glempa. Prymas Polski miał być wsparciem dla duchownych. W tym przypadku było jednak zupełnie inaczej. 

Ksiądz Jerzy Popiełuszko płakał po spotkaniach z kard. Glempem. Wychodzą na jaw wstrząsające fakty

Po wielu latach wychodzą na jaw kulisy rozmów kapelana warszawskiej Solidarności z kardynałem Józefem Glempem. Jak podają źródła, uwielbiany ksiądz płakał po rozmowach ze swoim przełożonym. Jak twierdził Popiełuszko, te rozmowy były gorsze niż konfrontacje z SB. 

Kardynał zarzucał mu między innymi pychę i nie był pewien, czy patriotyczne msze, które organizował ksiądz Jerzy Popiełuszko były aktem politycznym czy religijnym. To właśnie z ich powodu kapelan Solidarności trafiał "na dywanik" prymasa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

"Popularność uderzała mu do głowy." Glemp komentował szorstkie rozmowy z Popiełuszką

Popiełuszko nie raz odbył poważną rozmowę z ówczesnym prymasem Polski. Glemp wielokrotnie ostrzegał proboszcza żoliborskiej parafii, aby uspokoił patriotyczne zapędy Popiełuszki i nie prowokował władz. 

Hierarcha sam przyznał, że rozmowy z gorliwym działaczem Solidarności były niezwykle szorstkie:

- Powiedziałem księdzu Jerzemu, że nie może się uważać za wyjątkowego, gdyż mamy bardzo wielu równie gorliwych kapłanów. Wydawało mi się, że popularność nieco uderza mu do głowy. Apelowałem o pokorę - wspominał prymas Glemp. 

Jak się okazuje, ksiądz Jerzy Popiełuszko doświadczył wiele cierpienia również ze strony władz kościelnych.

  1. Joanna Liszowska ROZWODZI się ze szwedzkim milionerem! Znamy szczegóły rozwodu
  2. Czy kot potrafi wyczuć RAKA? Oto jak się wtedy zachowuje, to szokujące
  3. Brak słów by opisać tę stratę. Nie żyje Rafał Urbacki
  4. Wyborcza zapowiada sensację ws. afery Morawieckiego. "To dopiero początek"
  5. Największa gwiazda "Tańca z gwiazdami" w ciąży! Wielka radość, pomogło in vitro

źródło: Fakt 

Następny artykuł