Mężczyzna ujawnił wizerunek księdza pijącego alkohol. Duchowny: "Nagrało mnie ludzkie zero"

Mężczyzna ujawnił wizerunek księdza pijącego alkohol. Duchowny: "Nagrało mnie ludzkie zero" Źródło: screen/youtube/Tuba Cordis

Ksiądz w naszej kulturze uważany jest za osobę, która powinna swoim zachowaniem dawać przykład wiernym i być drogowskazem pokazującym właściwą drogę. Teraz jednak pojawił się wyjątek od tej reguły, pewien mężczyzna bowiem ujawnił wizerunek duchownego pijącego alkohol w pociągu. Komentarz księdza jest wstrząsający. 

Ksiądz jako wysłannik Kościoła od lat w naszym społeczeństwie jest postacią wzbudzającą niemalże bezgraniczne zaufanie oraz poczucie bezpieczeństwa. Co niedzielę z ambony wskazuje wiernym właściwą drogę życia, którą sam również powinien kroczyć, by dawać wzorowy przykład. Niestety w ostatnim czasie pojawia się wiele wyjątków od tej reguły. Raz po raz na jaw wychodzą kolejne przewinienia duchownych, a teraz pewien ksiądz został przyłapany przez mężczyznę na piciu alkoholu w pociągu. Choć takie zachowanie z pewnością nie jest odpowiednim wzorem do naśladowania, to komentarz duchownego wzbudza największe oburzenie.

Ksiądz przyłapany na spożywaniu alkoholu w pociągu

Pewien mężczyzna podróżujący pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy zauważył duchownego, który spożywa alkohol. Postanowił zrobić mu zdjęcie i udostępnić jego wizerunek, z pewnością jednak nie spodziewał się takiej reakcji wysłannika Kościoła. Ksiądz Kneblewski po tym wydarzeniu opublikował na YouTube filmik, na którym pokazuje się ze szklanką pełną piwa. - Dzisiaj parę słów na temat picia alkoholu. Sprowokowało mnie do tego pewne zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu. Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Zjadłem coś w Warsie i potem wypiłem piwo. Bardzo smaczne, niefiltrowane, rzemieślnicze. Ktoś mi zrobił nieproszony z ukrycia zdjęcie - mówi. Niestety na tym komentarz do całej sprawy się nie zakończył, a padające dalej słowa są naprawdę oburzające.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Wstrząsający komentarz duchownego

Okazuje się, że fotografię duchownego anonimowa osoba przesłała wraz z opisem do kurii. - Witam, w załączeniu foto księdza. Roman Kneblewski, kontrowersyjny kapłan, na którego donosy już były nawet do papieża. W tej chwili modli się w I klasie PKP Intercity z brewiarza, ale z całą pewnością zionie jeszcze piwem ubrany w sutannę. Nie wygląda to właściwie względem głoszonych wartości - brzmiał donos. Stanowisko księdza przyłapanego na tym uczynku szokuje. - Pisało to ludzkie zero bez twarzy imienia i nazwiska - twierdzi ksiądz. Dalej oświadcza, że jego zdaniem spożywanie alkoholu nie jest żadnym przestępstwem w przeciwieństwie do robienia mu zdjęć bez jego wiedzy. Jest przekonany także o tym, że alkohol nie jest "złą rzeczą", jeśli "umiejętnie się z niego korzysta". - Największe autorytety moralne piły napoje alkoholowe. Sam Pan Jezus nie przemieniał wina w wodę, a wodę w wino. Można się domyślać, że weselnicy byli w Kanie na rauszu. Sam Ojciec Święty wypija kieliszek wina do obiadu na trawienie czy kieliszek polskiej wódki. Ale czy ktoś go widział pijanym? - przekonuje. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Gdzie mieszka Anna Dymna? Dom aktorki jest jej azylem
  2. Omenaa Mensah jest spokrewniona z królem! Pochodzenie gwiazdy robi wrażenie
  3. Gwiazdor TVN opowiedział o śmierci Adamowicza. „To nie był jego testament”
  4. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  5. Nowy zawód brzmi jak marzenie, a zarabia się coraz więcej. Potrzeba mnóstwo osób
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Wirtualna Polska
Następny artykuł