Ksiądz skazany za pedofilię prowadzi rekolekcje dla dzieci. Absurd na Śląsku

Ksiądz skazany za pedofilię prowadzi rekolekcje dla dzieci. Absurd na Śląsku Źródło: youtube.com/tvwalbrzyc

Ksiądz pedofil prowadzi rekolekcje dla dzieci. Szokująca i budząca zgorszenie sprawa, która ma miejsce na Śląsku wzburzyła całą Polską. Proboszcz w przerażających słowach tłumaczy, co sprawiło, że osoba mająca wyrok za prześladowanie seksualne nieletnich znalazła zatrudnienie na jego parafii.

Ksiądz skazany za pedofilię nadal ma kontakt z dziećmi. Skazany prawomocnym wyrokiem ze strony prokuratury mężczyzna, któremu udowodniono molestowanie seksualne nieletnich nadal wychowuje młodzież. Do tak niebezpiecznej sytuacji doprowadził jeden z proboszczów parafii na Śląsku, który postanowił wytłumaczyć się z takiej decyzji. To, co powiedział pracodawca zwyrodnialca seksualnego jest przerażające.

Ksiądz pedofil nadal naucza dzieci. Absurdalna sytuacja na Śląsku

Do budzącej wielkie kontrowersje sytuacji doszło w Sobótce. Ksiądz Edward P., który w 2002 roku dostał wyrok w związku z molestowaniem seksualnym trzech chłopców stał się wychowawcą młodzieży w trakcie rekolekcji przygotowujących do Wielkanocy. Mimo prawomocnego wyroku, proboszcz parafii tłumaczy, że nie zawahał się przy zatrudnieniu przestępcy. Wszystko przez postawę, jaka miała zaimponować prowadzącemu kościół w Sobótce duchownemu.

- To jest parafia na dwóch, a nie na jednego. Ksiądz Edward ani razu się nie spóźnił, a o piciu to nie ma mowy – od razu na drugi dzień bym go wywalił. Jest w dekanacie taki ksiądz – jego kolega – i mówi do mnie kiedyś: "Marek, przyjmij go, bo chłop został na lodzie" - wyjaśnił Marek Pieczykolan, który prowadzi parafię w śląskiej miejscowości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Tak myślę, no co ty, chłopie, nafikasz, jak ty masz 66 lat?"

Mimo tego, że Pieczykolan zapewniał, że wierzy w akt nawrócenia swojego skazanego za pedofilię kolegi, to kulisy zatrudnienia Edwarda P. są skandaliczne. Jednym z argumentów, jakie przekonały księdza do zatrudnienia pedofilia miał być jego wiek. Według duchownego fakt, że P. jest w podeszłym wieku zwalnia go z podejrzeń o dokonywaniu czynności pedofilskich.

- Arcybiskup powiedział mu: "Idź do Domu Księży Emerytów", a on mówi: "ja nie chcę!". "To sobie proszę samemu szukać parafii, zajęcia" – o, w ten sposób mu arcybiskup powiedział. Parafianie go polubili. Powiem szczerze, jak na spowiedzi, nie miał prowadzić tych rekolekcji. Ale uparł się, kurna, i dla świętego spokoju mówię: "prowadź". On teraz musi siedzieć na dupie, bo ma emeryturę małą, probuje dorobić trochę grosza. Tak myślę, no co ty, chłopie, nafikasz, jak ty masz 66 lat?. - wyznał w szokujących słowach Marek Pieczykolan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lubiana aktorka "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  2. Przygotujcie chusteczki! Znana polska piosenkarka była ofiarą przemocy domowej. Partner miał ją katować
  3. Ślub zamienił się w koszmar przez księdza. Skandaliczna decyzja duchownego
  4. Wnuczek niewyobrażalnie skrzywdził babcię 127 razy. Ona o niczym nie wiedziała
  5. Doskonale, tak wystylizowane paznokcie przebijają nawet hybrydę! Są super dla słabych pazurków

źródło: Pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News