Gdynia: Ksiądz pedofil zniszczył życie tym dzieciom! Kara dla niego to jakaś kpina
Fot. Pixabay
Wiadomości Pikio - 14 Grudnia 2018

Gdynia: Ksiądz pedofil zniszczył życie tym dzieciom! Kara dla niego to jakaś kpina

Ksiądz jest bez wątpienia wykonawcą specyficznego zawodu o wysokim społecznym zaufaniu. Niektórzy duchowni nadużywają jednak swej pozycji w bardzo złych celach, w tym związanych z przestępstwami seksualnymi. Chociaż jeden z przedstawicieli kleru został właśnie skazany przez gdyński sąd za podobne przewinienia, opinia publiczna jest rozwścieczona ostatecznym wyrokiem.

Ksiądz kojarzyć się powinien z uosobieniem katolickich cnót. Niestety w niektórych przypadkach duchowni nie mają nic wspólnego z ideałami, które głoszą z ambony. Opis ten dotyczy bez wątpienia duchownego, który odpowiedział właśnie za swe szokujące przewinienia.

Ksiądz stanął przed sądem za pedofilię

Sąd Rejonowy w Gdyni wydał wyrok w kontrowersyjnej sprawie ks. Wojciecha L., który miał dopuścić się molestowania seksualnego dwóch chłopców. Jedna z ofiar miała 14 lat, druga - 18. Pełniący swą posługę w parafii św. Andrzeja Boboli duchowny miał obnażać się przed nastolatkami, nakazywać im zdejmowanie ubrań, dotykać ich miejsc intymnych. Starszego miał także uderzyć w pośladki kablem. Do tych wstrząsających zdarzeń dochodziło w pokoju przedstawiciela kleru. Chłopcy na szczęście bardzo szybko zgłosili sprawę rodzicom. Ci powiadomili organy ścigania, których przedstawiciele zatrzymali L. Ksiądz spędził w areszcie ponad rok i właśnie usłyszał wyrok.

Jaki wyrok usłyszał ksiądz odpowiedzialny za molestowanie nastolatków?

Chociaż oskarżyciel wnosił o skazanie duchownego na 12 lat więzienia oraz wymuszenie wypłacenia ofiarom 140 tysięcy złotych zadośćuczynienia, wyrok okazał się dla opinii publicznej sporym zawodem. L. ma spędzić w więzieniu łącznie 6 lat, do czego zostanie już wliczony rok aresztu. Wcześniej będzie mógł się także ubiegać o przedterminowe zwolnienie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ
Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski potwierdza swój dar! Oto niezbite dowody jego jasnowidzeniaCzytaj dalej
Należność finansowa wobec nastolatków rzeczywiście została zasądzona na poziomie proponowanym przez prokuratora. Przez najbliższe 12 lat ksiądz nie będzie mógł zbliżać się do swych ofiar, a do końca życia nie podejmie się już pracy z młodzieżą. Co zadziwiające, obrońca wynajęty przez L. nie wyklucza, że jego klient zdecyduje się na wniesienie apelacji od tej decyzji, która realnie rozwścieczyła opinię publiczną. "I co im po tej kasie, jak całe życie trauma, terapia i wspomnienia... Takich to kastrować tylko i do pierdla"; "Pieniądze za wolność? Kpina. Do więzienia z nim"; "Czy oni naprawdę wierzą w Boga? Prędzej w mamonę"; "Śmiesznie niska kara" - pisali rozsierdzeni, wyraźnie rozczarowani internauci na jednym z portali informacyjnych, domagając się dla odpowiedzialnego za pedofilię duchownego dużo wyższej kary.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tak bardzo TVP nie skompromitowało się jeszcze nigdy. Co oni wyprawiają?!
  2. Modele damskich kurtek zimowych, których nienawidzą faceci! Istnieje cała lista zakazanych
  3. Wstrząsające doniesienia o uczestniczce Kuchennych Rewolucji. Program zniszczył jej życie
  4. Instagram wprowadza WIELKIE zmiany. Koniec z kupowaniem obserwujących
  5. Wyrodna matka zabiła swoje 1,5 miesięczne niemowle. Powód sprawi, że się popłaczecie
ZAMIANA
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News