Skandaliczne słowa księdza o WOŚP. Darczyńcy i wolontariusze nie mogą uwierzyć

Skandaliczne słowa księdza o WOŚP. Darczyńcy i wolontariusze nie mogą uwierzyć Źródło: Fot. Wikipedia.org

Już pojutrze odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze po raz kolejny policzą zebrane pieniądze, a pod Pałacem Kultury zorganizowany zostanie wielki koncert. Impreza wzbudza także wiele kontrowersji, a pewien ksiądz dolał oliwy do ognia. Zachował się skrajnie skandalicznie i darczyńcy i wolontariusze nie mogą w to uwierzyć. 

Fundacja Jerzego Owsiaka od wielu lat pozostaje przedmiotem gorącego, wewnętrznego sporu wśród praktykujących katolików i przedstawicieli prawicy. Spór prowadzony jest na bardzo wielu poziomach, także metafizycznym. Jeden z księży postanowił mocno uderzyć w WOŚP i osoby ją wspierające. Sprawę za pośrednictwem Twittera nagłośnił jezuita ks. Grzegorz Kramer. Niestety, duchowny nie podaje personaliów kolegi po fachu, który otwarcie obraził miliony wiernych Kościoła katolickiego w Polsce, którzy chętnie uczestniczą w bezinteresownej pomocy w ramach Wielkiej Orkiestry.

- "Sekta WOŚP w natarciu" - napisał ksiądz. Zastanawiam się jak można, po takim tekście spojrzeć ludziom na Eucharystii w twarz. Przecież część z nich w tę niedzielę będzie na Mszy, albo będą to wolontariusze, albo darczyńcy "sekty" - pisze na "TT" ks. Kramer.

Ksiądz obraził miliony Polaków

Na publikacje zakonnika odpowiedziało wielu oburzonych słowami anonimowego duchownego internautów. Niektórzy otwarcie przedstawiali się jako osoby niezwiązane z Kościołem, ale popierające postawę Kramera. - Grzegorz, niestety, ale w polskiej "filii" tej organizacji jesteś, wraz z kilkorgiem innych kapłanów, w znakomitej mniejszości. Niestety, większość Twoich "kolegów" po fachu to ludzie, którzy powinni robić zupełnie co innego. I dzięki nim ludzie się od tej "organizacji" odwracają; Jak zachoruje. to mu nie będzie przeszkadzać leczenie sprzętem orkiestry, obrzydliwy klecha; Jak ślepym i marnym duchowo trzeba być, żeby czuć potrzebę podzielenia i skłócenia ze sobą ludzi, których jednoczy chęć niesienia bezinteresownej pomocy? Dane pokazują, że takie osoby angażują się w ciągu roku w wiele różnych akcji pomocowych - czytamy w odpowiedziach do tweeta jezuity.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Już wcześniej Grzegorz Kramer wyrażał swoje niecodzienne, jak na duchownego katolickiego, poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 7 stycznia na jego Twitterze pojawiła się fotografia jego samego opatrzona logiem Fundacji.

Już pojutrze 27. finał WOŚP

Już jutro w całej Polsce zakończy się kwesta WOŚP. Wolontariusze rozpoczną liczenie zebranych pieniędzy. W Warszawie Jerzy Owsiak poprowadzi oficjalny program poświęcony efektom tegorocznej edycji akcji, co relacjonować będziemy na Pikio.pl. - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. - czytamy na oficjalnej stronie Fundacji WOŚP. ZOBACZ NA PIKIO.PL:
  1. Franciszek próbuje walczyć, ale to go przerasta. Zwołano PILNĄ naradę szefów Kościoła z całego świata
  2. Jerzy Owsiak: Charakterystyka najbardziej znanego w Polsce altruisty
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
  5. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
źródło: Twitter.com/Grzegorz Kramer
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News