Znowu głośno o ks. Natanku. Przechodzi ludzkie pojęcie, Episkopat jest bezradny

Znowu głośno o ks. Natanku. Przechodzi ludzkie pojęcie, Episkopat jest bezradny Źródło: Jan BIELECKI/East News

Znowu zrobiło się głośno o jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w kraju. Ksiądz Natanek za nic ma karę nałożoną przez Episkopat i wciąż przemawia z ambony. Przechodzi ludzkie pojęcie, co dzieje się na mszach w Grzechyni.

Ksiądz Natanek ze względu na swoje kontrowersyjne kazania otrzymał suspensę. Kara nałożona została przez metropolitę krakowskiego. Niestety, mimo to ksiądz Natanek nieustannie pojawia się w Grzechyni, by przemawiać do wiernych. 

Przechodzi ludzkie pojęcie. Ksiądz Natanek nie przestrzega zakazu sprawowania mszy

Ksiądz Natanek już w 2011 roku otrzymał karę od kardynała Stanisława Dziwisza. Jak można było dowiedzieć się z uzasadnienia, duchowny wielokrotnie był upominany i wzywany na rozmowy z przełożonymi. Szerzenie poglądów, które nie są aprobowane przez Kościół, nie przypadło go gustu Episkopatowi, który postanowił ukarać niesfornego duchownego. 

- Każdy kapłan w dniu święceń przyrzeka cześć i posłuszeństwo swemu biskupowi oraz jego następcom. Ksiądz Natanek temu przyrzeczeniu się sprzeniewierzył - pisał kard. Dziwisz. 

Po otrzymaniu kary, ksiądz Natanek nie ma prawa sprawowania żadnych czynności kapłańskich, obecnie nie może udzielać rozgrzeszenia czy małżeństwa. Jeżeli to robi, czynności te są nieważne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz Natanek dzieli się swoimi kazaniami w sieci

Na platformie YouTube na bieżąco są publikowane kazania księdza Natanka. Jak się okazuje, duchowny nie zaprzestaje prowadzenia mszy. Wierni co kilka dni mogą posłuchać jego słów, chociaż według Episkopatu ksiądz Natanek nie może sprawować mszy. 

- Bóg stwarzając człowieka, ma jakiś konkretny plan, a nie jak mówią faryzeusze współcześni "Obdarzył go mocą i siłą i rób, co chcesz". Tę ofertę dał wam przekręcony modernizm i liberalizm w świecie. Jeden za drugim toniemy. Belgia opowie wam. Jednemu nagadali, że jest dziewuszką, więc przeszedł ewolucję hormonalną. No i stał się dziewuszką. Uważał się za dziewuszkę, choć był chłopem. Po dwóch latach przeżył, moi drodzy, kryzys tożsamości i wystąpił zgodnie z prawem o eutanazję - przemawiał ostatnio z ambony. 

Dzisiaj grzeje: 1. Co się dzieje z Tymoteuszem Szydło? Nagle zapadł się pod ziemię

2. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

Dany fragment z jednego z ostatnich kazań tylko podkreśla, że mimo zakazu Episkopatu, duchowny wciąż "sprzedaje" wiernym swoje teorie na temat świata i tego, co się z nim dzieje. Czy jest jakiś sposób, aby ukrócić działalność księdza Natanka?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie
  2. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  3. Skandal po kolejnym ślubie kościelnym Kurskiego. Opublikowano ostre oświadczenie
  4. Jedno zdjęcie ze ślubu Jacka Kurskiego zastanawia internautów. O co tam chodzi?
  5. Znowu głośno o ks. Natanku. Przechodzi ludzkie pojęcie, Episkopat jest bezradny
  6. Cezary Żak i Katarzyna Żak rozwodzą się? Jest oficjalne oświadczenie aktora

Źródło: Super Express, YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News