Nastolatka popełniła samobójstwo przez miłość do 67-letniego księdza? "Nie umiałam bez niego żyć"

Nastolatka popełniła samobójstwo przez miłość do 67-letniego księdza? "Nie umiałam bez niego żyć" Źródło: Pixabay/GoranH

Ksiądz z lubelskiej parafii w małej wsi pod Chełmem zmarł z powodu zawału serca. Nastolatka, która była bardzo bliska kapłanowi zaraz potem popełniła samobójstwo. Czy obie śmierci były ze sobą powiązane?

Ksiądz proboszcz Zygmunt z Kumowa nie był szczególnie uwielbiany przez lokalnych parafian. Narzekano na niektóre jego decyzje czy wyjątkowo specyficzne kazania. 

W parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ksiądz przebywał od niemal sześciu lat. 

Ksiądz nie żyje, nastolatka popełnia samobójstwo

Jak to w mniejszej miejscowości - nic nie umknie uwadze mieszkańców. Dlatego też dosyć szybko pojawiły się plotki na temat nastolatki - Weroniki, która była w bliskich relacjach z księdzem.

Ksiądz zmagał się z chorobą układu oddechowego. 25 kwietnia jechał do szpitala w Hrubieszowie, ale w drodze doznał zawału serca i zmarł w aucie.

Nastolatka bardzo to przeżyła, zaginęła niedługo po jego śmierci. 26 kwietnia policja w Chełmie wydała komunikat i rozpoczęto poszukiwania. 28 kwietnia znaleziono ciało dziewczyny, która powiesiła się na gałęzi.

Dziewczyna zostawiła przy sobie list, w którym pisze, że nie mogła żyć bez przyjaźni z księdzem. Ojciec jednak zapewnia, że ksiądz Zygmunt był przyjacielem rodziny. Ich relacja nie miała charakteru romantycznego, ani seksualnego.

17-latka często przebywała na plebanii. Z relacji mieszkańców wiadomo, że była zafascynowana działalnością kapłana. Starsi mieszkańcy mówią, że nastolatka bywała u księdza stanowczo za często i podejrzewają proboszcza o romans z dziewczyną. Podobno sprawę zgłaszali kilkukrotnie do kurii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiadomo, że nastolatka czasami nawet nocowała na plebanii. Ksiądz zapewniał rodziców, że nie złamał ślubów czystości. W miejscowości jednak krążą plotki, że powodem samobójstwa była niechciana ciąża, a ojcem dziecka miał być niedawno zmarły ksiądz. Jak jednak donosi prokuratura - ze wstępnych badań ciała nastolatki nic nie wskazuje na to, aby była w ciąży.

Ojciec nastolatki na pogrzebie córki apelował o to, żeby zaprzestać plotek na temat zmarłej dziewczyny i samego księdza. Pomówienia potępił też rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej.

- Jeśli ktoś ma jakieś dowody, niech je pokaże. W przeciwnym razie na podstawie plotek i pomówień niszczy się dobre imię osób zmarłych, co w tradycji chrześcijańskiej jest czymś wyjątkowo niegodziwym - wydał w swoim oświadczeniu rzecznik ksiądz Adam Jaszcz.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Co za WSTYD! Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej miał być pełen gwiazd! Aż płakać się chce, że przyszła tylko garstka znanych osób. Nie uwierzycie kto się pojawił
  2. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  3. Ikona światowego kina zmarła przez laty. Gdyby żyła, obchodziłaby swoje 90. urodziny
  4. Zabójca Pawła Adamowicza wciąż nie usłyszał wyroku! Zostanie poddany kolejnej obserwacji psychiatrycznej
  5. Konkubent matki brutalnie skatował Szymona. TVP informuje o tragedii 2-letniego dziecka
  6. Rodzina Joanny Kulig żarliwie się modli. Zostało im już tylko to

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News