Rząd Beaty Szydło ma ogromny tłum krytyków. Wielu z nich wypowiada się o ekipie premier mniej, a inni bardziej krytycznie. Jednak to, co o samej Beacie Szydło powiedział ksiądz Wojciech Lemański, z pewnością zostanie zapamiętane, jako jedna z najostrzejszych opinii.

Księdza do furii doprowadziły wypowiedzi, których Szydło udzieliła podczas wywiadu dla Gazety Polskiej. Premier w swoich słowach nie zostawiała suchej nitki na opozycji. Bardzo nieprzychylnie wypowiadała się o ujawnionych przez TVP Info taśmach oraz o masowych protestach, które jej zdaniem wcale nie były spontaniczne. Zapowiadała też, że PiS „będzie odbudowywać media publiczne i chce ucywilizować sytuację na rynku medialnym w Polsce”.

– Skandalem były wszystkie rozmowy i kolacyjki polityków Platformy Obywatelskiej. Dobrze się stało, że społeczeństwo miało okazje poznać, jak działało państwo pod rządami PO-PSL. Tam jest obraz prawdziwy, nieukrywany. Panowie w swobodnej rozmowie pokazali, w jaki sposób traktowali Polskę i Polaków (…) To była dobrze wyreżyserowana i dobrze opłacona akcja, mająca na celu uderzyć w Polski rząd – mówiła Szydło.

Słowa premier rozjuszyły księdza Lemańskiego. Duchowny zasygnalizował to w bardzo krytycznym poście na Facebooku. W tym nie brakowało ostrych słów pod adresem najważniejszych polityków PiS. Najbardziej szokujące słowa odnosiły się jednak do premier: „powiem o tej nieporadnej, zakompleksionej i mało atrakcyjnej kobiecie, słowami byłego marszałka Dorna – ona łże jak bura suka”.

Słowa wywołały ogromny szok wśród internautów. Jedni przekonywali, że ksiądz nie powinien uderzać aż tak ostro, a inni wskazywali, że „wreszcie ktoś powiedział prawdę”. Duchowny, jak sam napisał, „po namowach ojca Kramera zdecydował się usunąć ostre słowa”. Pod postem dodał jeszcze fragment o tym, że przeprasza za swój cięty język – „Jeśli pani premier poczuła się dotknięta którymkolwiek sformułowaniem mojego komentarza do słów wypowiedzianych przez nią o protestujących w obronie niezależności sądów – to szczerze przepraszam”.

źródło: facebook.com

źródło: rp.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Zobacz również