Ile zarabiają kapelani w administracji skarbowej? Ministerstwo ujawniło dokładne pensje

Ile zarabiają kapelani w administracji skarbowej? Ministerstwo ujawniło dokładne pensje Źródło: fot. pixabay.com/kisistvan77

Ksiądz może zarabiać podczas trwania swojej posługi na wiele sposobów. Jak się okazuje może również zostać kapelanem w Izbie Administracji Skarbowej. Jednak w takim wypadku ile wynosi jego pensja?

Ksiądz w wielu przypadkach bez wątpienia nie musi narzekać na pobieraną przez siebie pensję. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich duchownych, ale kto by się spodziewał, że w polskich Izbach Administracji Skarbowej znajdą się również kapelani. Informacje o ich obecności podał Gazeta Wyborcza w marcu tego roku. Wraz z tą informacją pojawiło się pytanie dotyczące zarobków kapelanów. Oficjalne dane podało ministerstwo.

Ksiądz w Krajowej Administracji Skarbowej

Wiele osób pewnie zastanawia się, co tak dokładnie należy do obowiązków kapelana. Otóż według ministerstwa finansów jest to, chociażby organizowanie opieki duszpasterskiej dla obecnych i emerytowanych pracowników Krajowej Administracji Skarbowej i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz ich rodzin. Dodatkowo prowadzą zajęcia z etyki normatywnej.

Odpowiadają również za organizację nabożeństw z okazji świąt, uroczystości państwowych i prowadzą działalność oświatowo-wychowawczą.

Informacje te zostały przedstawione przez ministerstwo finansów na prośbę posła klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska Krzysztofa Truskolaskiego. Oprócz obowiązków duchownych została również przedstawiona ich liczba, a także zarobki, jakie otrzymuję. W tym wypadku kwoty wahają się od 2,4 do 7,4 tysięcy złotych. Łącznie w naszym kraju w ten sposób pracuje dziesięciu kapelanów z czego jeden na pół etatu oraz jeden wyznania prawosławnego. Co ciekawe, tylko dwóch swoimi pensjami zbliżonych jest do dolnego przedstawionego pułapu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najwięcej zarabia kapelan z województwa mazowieckiego, a dokładniej 7 373,03 złotych brutto. Natomiast najmniej duchowny z województwa podkarpackiego zatrudniony na pół etatu. Jego pensja wynosi 2 432,60 złotych brutto. Kapelanów wyznania prawosławnego możemy za to spotkać w województwie podlaskim. W pozostałych przypadkach pensje wahają się w okolicach od 4 do 6 tysięcy złotych brutto.

Nie da się ukryć, że praca księdza i pobierane przez niego pieniądze wzbudzają bardzo duże emocje wśród wielu osób, a fakt, że duchowni są również obecni w Izbach Administracji Skarbowej, może spotkać się z nie małym niezadowoleniem ze strony Polaków. Warto również wspomnieć, że kapelani mają możliwość prowadzenia dodatkowo normalnej posługi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Gdzie mieszka Halinka z "Kiepskich"? Mieszkańcy nie dają spokoju aktorce
  6. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu

 

źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News